آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۷۵

 • پازل اصلاح قیمتی در بورس تهران

  دنیای اقتصاد: بورس تهران سیمای کم‌رمقی را در جریان معاملات دیروز به نمایش گذاشت. نماگر اصلی سهام طی دادوستدهای روز گذشته ۸۴۴ واحد(معادل ۸/ ۰ درصد) دیگر عقب نشست. ارزش معاملات نیز به کمترین سطح خود طی یک‌ونیم ماه گذشته رسید. معاملات سهام در روزهای اخیر بیش از آنکه متاثر از عملکرد درونی شرکت‌های بورسی باشد، انعکاسی از بیم‌ها و ابهام‌های نهفته در تحولات سیاسی و وضعیت کلان اقتصادی است. به همین دلیل است که جریان نقدینگی در سهام نسبت به میانگین ماهانه کاهش محسوسی را ثبت کرد.از این رو احتمال می‌رود تا بازیابی نشانه‌های قطعی در رابطه با مذاکرات برجامی و سیاست‌های ارزی این روند ادامه یابد. در این بحبوحه انتظار، جریان نقدینگی به سمت تک‌سهم‌های جذاب با افق‌های کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاری حرکت کرده یا توجه ویژه‌ای به نمادهای تازه‌وارد مبذول داشته است. در این گزارش به چرایی استراحت طولانی شاخص بورس پرداخته شده است.
 • ۱۰ نکته برای شرکت در مجامع بورسی

  علی صالحی نجف‌آبادی
  دنیای بورس: با نزدیک شدن به روزهای پایانی تیرماه و اوج برگزاری فصل مجامع بورسی، این سوال در میان اهالی بازار سهام مطرح می‌شود که به مجامع شرکت‌ها بروند و سود‌های نقدی کنند؟ یا قبل از برگزاری مجمع، اقدام به فروش آن سهم کنند واز سهامداری شرکت مزبور خارج شوند؟برای پاسخ به این سوالات باید موارد زیادی را مورد توجه قرار داد. در این گزارش به ۱۰ نکته کلیدی در مورد حضور یا عدم حضور در مجامع شرکت‌ها پرداخته شده است.گفتنی است سایت تحلیلی دنیای بورس از تاریخ ۲۷ خرداد ماه قابل دسترسی عموم است و علاقه‌مندان می‌توانند از تحلیل‌های بورسی این سایت به‌طور رایگان استفاده کنند.
 • تداوم عقب‌نشینی شاخص سهام با فشار فلزی-معدنی

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته همچنان شاهد افت شاخص کل با محوریت نمادهای فلزی-معدنی بود. دیروز همچنان نگرانی‌ها از کاهش قیمت جهانی فلزات پایه وجود داشت؛ این موضوع سبب شد تا نمادهای عمده با محوریت نمادهای معدنی –فلزی با ریزش قیمت مواجه شوند. دیروز بازگشایی نماد سرمایه‌گذاری معادن و فلزات، به همراه افت قیمت نمادهای چادرملو و گل‌گهر و هلدینگ‌های سه‌گانه خلیج فارس، پارسیان و نفت و گاز تامین شاخص کل را با افت ۸۴۴واحدی معادل ۸/ ۰ درصد مواجه کرد.
 • سه‌گانه‌ شفافیت بورسی‌ها

  دنیای اقتصاد: همایش بزرگ ناشران اوراق بهادار صبح دیروز با حضور مدیران ارکان بازار سرمایه و جمعی از فعالان بازار برگزار شد. در این همایش معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار به ارائه توضیحاتی درباره اقدامات صورت گرفته در زمینه افزایش شفافیت و نقدشوندگی بازار سرمایه پرداخت. همچنین در ادامه راه‌اندازی سامانه سجام، آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برگزاری مجامع الکترونیک و توزیع سود یکپارچه سهام به‌عنوان سه اقدام مهم و توسعه‌ای بازار سرمایه یاد شد. در این جلسه مدیرعامل سپرده مرکزی نیز به تشریح امکانات سامانه «دانا» و «سجام» پرداخت.
 • بومی‌سازی بهترین روش مقابله با تحریم‌ها

  زهرا مجتهد
  گروه بنگاه‌ها: به تحریم‌ همان نگاه قبلی را خواهیم داشت و از آن فرصت‌سازی می‌کنیم.

بیشتر

بیشتر