آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۳۸

 • استارت پرقدرت بورس تهران

  دنیای اقتصاد: روز گذشته تقویت تقاضا در سهام فولادی -معدنی به رشد ۴/ ۰ درصدی شاخص کل انجامید. تخفیف نگرانی‌های سیاسی پیرامون برجام، اثر عوامل بنیادی در برآورد وضعیت آتی سهام را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است. افزایش تدریجی قیمت‌ها، روند نرخ دلار در بازار غیر‌رسمی و ثبات قیمت‌ها در بازار‌های جهانی، زمینه آغاز هفته‌ای پرقدرت در معاملات سهام را رقم زدند. در کنار رشد شاخص کل، ارزش معاملات خرد سهام نیز افزایش محسوسی را تجربه کرد. امری که می‌تواند نوید آغاز دوره‌ای جدید در بورس تهران باشد.
 • کانال جدید پول‌رسانی به شرکت‌های نوپا

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها از مهم‌ترین‌ و اصلی‌ترین ملزومات برای رسیدن به موفقیت در این شرکت‌ها به شمار می‌آید. استارتاپ‌ها فعالیت خود را با یک طرح، ایده یا نوآوری آغاز می‌کنند. در مسیر اجرایی کردن این ایده اگرچه امید، برنامه‌ریزی و البته صرفه‌جویی در هزینه‌ها از جمله ملزومات اصلی به حساب می‌آیند، اما تامین منابع مالی مورد نیاز هم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در واقع صاحب ایده برای به نتیجه رسیدن آن نیاز به بازیگران جدیدی از جنس سرمایه‌گذار دارد.
 • بازوی فلزی رشد «آیفکس»

  دنیای اقتصاد: فرابورس ایران معاملات روز گذشته را با رشد حدود ۴ واحدی (معادل ۳/۰ درصدی) پشت سر گذاشت. شاخص این بازار در پایان معاملات دیروز در سطح یک‌هزار و ۱۱۰ واحدی قرار گرفت. نیمی از صنایع فرابورسی در جریان معاملات دیروز با رشد شاخص مواجه شدند که در این میان، افزایش ارزش سهام گروه فلزات اساسی در نقش مهم‌ترین حامی شاخص برآمد.
 • تحلیل همه‌شمول برای بورسی‌ها

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران برای ۱۴ روز متوالی روند صعودی را تجربه کرده و اکنون برای بسیاری از فعالان اقتصادی، آینده این بازار محل پرسش است. اینکه «پول‌های جدید به چه سمتی می‌روند؟» و «آیا با رشد نرخ ارز و تورم، سناریوی بورس ۹۲ برای بازار سهام تکرار می‌شود؟» مهم‌ترین دغدغه‌های سرمایه‌گذاران در شرایط کنونی محسوب می‌شوند.
 • توفان بورس شروع شده است؟

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته، هفته را توفانی آغاز کرد و شاخص کل این بازار با رشد ۳۴۹ واحدی همراه شد. در بازار دیروز معامله‌گران تحت تاثیر آرامش سیاسی ناشی از تداوم مذاکرات، با اروپایی‌ها حرکت نقدینگی به دنبال افول ستاره اقبال بازارهای موازی از جمله ارز و طلا و همچنین گزارش‌های خوب شرکت‌های معدنی و فلزی، شاهد افزایش تقاضا و تشکیل صف‌های خرید در نمادهای مذکور بودند. گزارش خوب شرکت‌های معدنی نظیر چادرملو و فولاد سازانی نظیر کاوه و خوزستان نیز در حرکت دیروز بازار موثر بود. در این شرایط شاخص کل در پایان معاملات روزشنبه با رشد ۴/۰ درصدی، روی رقم ۹۵ هزار و ۷۹۴ واحد ایستاد. شاخص کل هم ‌وزن نیز با افزایش ۲/۰ درصدی، عدد ۱۷ هزار و ۳۷۱ واحد را به نمایش گذاشت.در بازار دیروز نمادهای فولاد مبارکه، معدنی و صنعتی گل گهر و ملی صنایع مس ایران بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.
 • آخرین قیمت اوراق تسهیلات بانک‌های ملی و مسکن

  فاطمه بهادری
  گروه بنگاه‌ها: قیمت آخرین معامله اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی با نماد «تملی» به ازای هر برگ ۶۶ هزار تومان است. پس از بازگشایی نماد اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی ایران در فرابورس در اردیبهشت ماه گذشته، آخرین قیمت معامله اوراق این تسهیلات ۶۶ هزار تومان بوده است.
 • جزئیات پرداخت سود در خرداد ماه

  سمات: سرپرست امور تسویه وجوه معاملات اوراق بهادار و بورس کالا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از پرداخت بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال سود انواع اوراق درخرداد ماه جاری خبر داد.

بیشتر

بیشتر