آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۳۷

 • تب‌و‌تاب نقدینگی در بورس تهران

  سلیمان کرمی
  دنیای اقتصاد: روند صعودی شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته نیز ادامه‌ پیدا کرد. در پایان هفته گذشته دماسنج بازار سهام برای سیزدهمین روز متوالی رشد کرد. تب و تاب نقدینگی روز به روز در بازار سهام بیشتر می‌شود. به تدریج معامله‌گران از لاک احتیاط خارج شده و با سیگنال جذابیت سهام و انتظارات آتی نسبت به اقتصاد کشور و اثرات آن در بازار سهام در سمت خرید فعال شده‌اند. پتانسیل‌هایی که تا قبل از آن فعالان بازار از توجه به آن غافل بودند در شرایط کنونی و با نمود واقعی آن در عملکرد شرکت‌ها در حال خودنمایی هستند. بر این اساس رویه جذابیت بازار سهام بار دیگر می‌تواند مشابه سال گذشته و حتی با قدرت بیشتری دنبال شود.
 • بازار سهام در مسیر جبران زیان

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته با ثبت رشد ۵/ ۰ درصدی شاخص کل میزان زیان خود در سال جاری را به کمتر از یک درصد رساند. بازار سهام که در هفته‌های گذشته تا سه درصد زیان را برای سهامداران به ثبت رسانده بود، در دو هفته جاری با رشد مستمر توانست این زیان را به کمتر از ۹/ ۰ درصد برساند. کاهش تنش سیاسی و انتظار برای روشن شدن سرنوشت برجام در هفته‌های اخیر، برگزاری مجامع و اخبار مناسب از آنها در سال جاری، رشد بهای نفت، افول ستاره اقبال بازارهای موازی به ویژه ارز و طلا و همچنین ارائه گزارش‌های مناسب ماهانه از سوی شرکت‌های مهم بازار سبب شده است، بازار بتواند روند مثبتی را تجربه کند. در این شرایط روز چهارشنبه نیز بازار سهام با اتکا به همین عوامل به ویژه دو گزارش ماهانه مناسب شرکت‌های چادرملو و فولاد خوزستان توانست با رشد ۲۱۵ واحدی به رقم ۹۵ هزار و ۴۴۵ واحد برسد. روز چهارشنبه همچنین شاخص کل هم ‌وزن نیز با افزایش ۶۱واحدی عدد ۱۷‌هزار و ۳۳۶ واحد را به نمایش گذاشت.
 • پمپاژ سودهای تقسیمی در مجامع بورسی

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد: شروع ماه مبارک رمضان از تعداد مجامع در هفته گذشته کم نکرد، به‌طوری که ۲۹ شرکت برای برگزاری مجمع سالانه یا فوق‌العاده خود برنامه‌ریزی کرده بودند. از این میان دو شرکت موفق به برگزاری مجمع نشدند. آنچه در این جلسات قابل رصد بود تقسیم سود نسبتا بالای عمده شرکت‌ها نسبت به رقم محقق‌شده در سال ۹۶ بود. در ادامه خلاصه‌ای از نتایج مجامع هفته گذشته را خواهید خواند:
 • رشد حقوق صاحبان سهام بانک گردشگری

  فاطمه بهادری
  گروه بنگاه‌ها: جمع حقوق صاحبان سهام بانک گردشگری از ۲ هزار و ۸۹۱ میلیارد ریال در پایان سال مالی قبل (۳۰ آذرماه ۱۳۹۶) با ۲۵ درصد رشد به ۳ هزار و ۶۰۳ میلیارد ریال در ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۶ رسیده است.
 • پرداخت سود اردیبهشت ماه صندوق «اوج ملت»

  گروه بنگاه‌ها: صندوق اوج ملت سود محقق شده منتهی به ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ را به حساب سرمایه‌گذاران این صندوق واریز کرد. به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت، سود محقق شده صندوق سرمایه‌گذاری اوج ملت در دوره پرداخت منتهی به ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ برابر با ۱۹ درصد سالانه روزشمار بوده است که در تاریخ اول اردیبهشت به حساب سرمایه‌گذاران این صندوق واریز شد. براساس این گزارش، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت «اوج ملت» در این دوره یک ماهه، در مجموع بیش از ۲۰۳ میلیارد ریال سود توزیع کرد که با احتساب پرداخت سود ۱۶ هزار و ۳۹۲ ریالی به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری، بازدهی معادل ۹/ ۱ درصد طی اردیبهشت ماه در این صندوق کسب شده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر