آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۲۹

 • چرخش سریع نقدینگی در بورس

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد : بازار سهام در ادامه روند صعودی روزهای اخیر، روز سه‌شنبه نیز با افزایش ۲۰۲ واحدی شاخص کل، هفتمین روز متوالی مثبت را سپری کرد. افزایش ۲/ ۰ درصدی شاخص سهام در جریان معاملات دیروز در حالی این نماگر را تا آستانه ورود به کانال ۹۵ هزار واحدی هدایت کرد که بررسی روند روزهای اخیر بازار نشان از چرخش نقدینگی در میان گروه‌های مختلف دارد.
 • ۳ مانع عضوگیری در بازار سهام

  دنیای اقتصاد: با وجود مزایایی که برای بورسی شدن در نظر گرفته شده است، اما شرکت‌ها تمایل چندانی برای ورود به بازار سهام ندارند. ترس از شفاف شدن به‌منظور فرار مالیاتی یا استفاده از رانت، عدم کارآیی و ضعف فرآیند پذیرش در بورس و همچنین ناشناخته بودن پتانسیل بورس برای تامین مالی مهم‌ترین موانعی است که موجب شده شرکت‌ها از بورسی شدن فرار کنند. تجربه بورس‌های بین‌المللی نشان می‌دهد با تمرکززدایی و تفویض اختیار به مشاوران عرضه و حسابداران می‌توان کارآیی فرآیند پذیرش را به طرز محسوسی افزایش داد.
 • چهارمین صعود متوالی شاخص فرابورس

  دنیای اقتصاد: دیروز فرابورس ایران چهارمین روز صعودی متوالی خود را پشت سر گذاشت. معاملات روز گذشته فرابورس ایران درحالی پایان یافت که شاخص کل این بازار با رشد ۳ واحدی (۳/ ۰ درصدی) مواجه شد و به رقم ۱۰۹۳ واحد رسید. در این بین، گروه‌های کالایی (نمادهای گروه‌های پالایشی و محصولات شیمیایی) بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه آیفکس داشتند. این دو گروه بزرگ صنعتی، مهم‌ترین صنایع - به لحاظ ارزش بازاری - محسوب می‌شوند به‌طوری‌که حدود ۴۸ درصد ارزش بازاری کل صنایع ۲۴گانه فرابورس (در بازار اول و دوم) را شامل می‌شوند.
 • تداوم رشد شاخص سهام زیر فشار عرضه

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته با وجود افزایش عرضه سهام با رشد شاخص کل مواجه بود. در بازار دیروز چهار روز رشد قیمت سهام زیر‌مجموعه گروه خودرویی، زمینه افزایش عرضه‌ها را در این گروه فراهم کرد تا اکثر نمادهای این گروه با عرضه‌های سنگین صف‌های خرید خود را از دست بدهند. در همین حال هر چند بازار با افول ستاره اقبال گروه انبوه سازی به سمت گروه قندی متمایل شد اما به نظر می‌رسد بازار به زودی با محکی از میزان نقدینگی مواجه خواهد شد. امری که نشان خواهد داد آیا نقدینگی کافی وارد بازار سرمایه شده است یا خیر؟
 • اجرای طرح تجدید ارزیابی دوده صنعتی پارس

  گروه بنگاه‌ها: دوده صنعتی پارس با طرح تجدید ارزیابی، از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج می‌شود.مدیرعامل دوده صنعتی پارس در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت با ارائه گزارش عملکرد شرکت در سال ۹۶ گفت: قرار بود دفتر شرکت را برای خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت بفروشیم که به دنبال موافقت بورس با طرح ارزیابی تصمیم داریم از این طریق مشکل را حل کنیم. یزدان نادری با اشاره به زیان ناشی از عملکرد سال ۹۵ شرکت افزود: در سال ۹۶ استراتژی جدیدی را در پیش گرفتیم که حجم زیان را کاهش دهیم.
 • پذیرش شرکت‌های جدید هدف اصلی فرابورس در سال ۹۷

  ایبنا: مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به این موضوع که برنامه فرابورس در سال جاری حمایت و استقبال از عرضه‌های اولیه و ورود شرکت‌های جدید است، عنوان کرد: این امر منجر به ورود نقدینگی به بازار سرمایه و تعمیق بورس خواهد شد و از مهم‌ترین استراتژی‌هایی است که اشتیاق فعالان بورسی را برای سرمایه‌گذاری افزایش می‌دهد و همچنین کمک می‌کند کشور به مدد تامین مالی بخش‌های متنوع‌تری از اقتصاد و صنایع در مسیر توسعه قدم‌های بزرگ‌تری بردارد.
 • اجرای پروژه عمرانی «بالاست» در اراک

  زهرا مجتهد
  گروه بنگاه‌ها: وزیر راه و شهرسازی از پروژه تقاطع غیر همسطح سنجان اراک متعلق به شرکت بالاست بازدید کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر