آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۲۱

 • آستانه حمایت در بورس تهران

  دنیای اقتصاد: دادوستد سهام در بورس تهران همچنان در سایه ریسک‌های غیراقتصادی انجام می‌شود. در حالی که به زمان تصمیم‌گیری رئیس‌جمهوری آمریکا درباره توافق هسته‌ای کمتر از یک هفته باقی مانده است، ارزش سهام تحت تاثیر هیجانات سیاسی سیر نزولی خود را ادامه می‌دهد. شاخص کل بورس تهران روز گذشته افت ۳/ ۰ درصدی را ثبت کرد و ضمن واگذاری یک کانال دیگر، در سطح ۹۲ هزار و ۸۵۰ واحد قرار گرفت. همزمان، شاخص کل هم‌وزن به‌عنوان نماگر عمومی قیمت سهام با اثر‌گذاری یکسان نمادها، با کاهش ۷/ ۰ درصدی مواجه شد. واگرایی این دو شاخص در معاملات دیروز حاکی از مقاومت تقاضا در سهام بزرگ و بنیادی بازار و در نتیجه افت کمتر شاخص کل است. به بیان دیگر برآیند نیروهای عرضه و تقاضا در سهام از پتانسیل‌های نهفته در سهام بنیادی بازار حکایت دارد و به همین دلیل است که به رغم فشار سنگین وزنه‌های سیاسی بر قیمت‌ها، قدرت تقاضا مانع از افت بیشتر ارزش سهام شده است.
 • عقب‌نشینی شاخص سهام از کانال ۹۳ هزار واحدی

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران دیروز نیز با افت شاخص کل همراه بود. به گونه‌ای که شاخص با رها کردن سطح حمایتی ۹۳هزار واحد به ۹۲هزار و ۸۵۰واحد رسید.
 • افتتاح مرکز مشاور سرمایه‌گذاری مفید

  مهتاب رحمتعلی
  گروه بنگاه‌ها: مرکز مشاور سرمایه‌گذاری مفید دیروز با حضور شاپور محمدی و مدیران ارشد بازار سرمایه افتتاح شد.به گزارش «دنیای‌اقتصاد» رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در این جلسه با اشاره به اینکه اصلاح ساختاری بازار سرمایه آغاز شده، گفت: امسال نیز برنامه‌های جدی در این زمینه وجود دارد.

بیشتر

بیشتر