آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۰۳

 • بازار سهام روی موج نوسانی

  دنیای اقتصاد: پس از روزهای کم‌نوسان شاخص سهام در ایام نوروز، معاملات این هفته بورس پرتلاطم دنبال شد. به نظر می‌رسد روند قیمت‌ها در بازار ارز توجه بورس‌بازان را به خود جلب کرده و سهامداران بر اساس نوسان نرخ دلار، خرید و فروش‌های خود را در بورس تنظیم می‌کنند. همین مساله موجب شد تا پس از اعلام نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی طی دو روز گذشته شرکت‌های بزرگ بورسی با افت قیمت مواجه شوند. نمادهای صادراتی با ارزش بازار بالاتر منجر به افت ۸۳۴ واحدی شاخص بورس در این مدت شدند.
 • فشار بزرگان بر بورس

  دنیای اقتصاد: ارزش سهام بورس تهران همچنان تحت تاثیر جغرافیای جدید بازار ارز قرار دارد. نماگر اصلی سهام در سایه تحولات ارزی طی معاملات دیروز افت ۵/ ۰درصدی (معادل ۴۶۱ واحد) را ثبت کرد و سرانجام به سطح ۹۶ هزار و ۲۸۷ واحدی کاهش یافت. افزون بر تحولات بازار ارز، به‌نظر می‌رسد افزایش ریسک‌های سیستماتیک با تشدید تنش‌ها در خاورمیانه به احتیاط و عقب‌نشینی سهامداران در سمت خرید سهام دامن زده و فضای حاکم بر اقتصاد را تا حدی با ابهام مواجه کرده است. معاملات سهام بورس تهران در نخستین ساعات کاری روز گذشته وضعیت نسبتا متعادلی داشت و نماگر سهام نوسان محدودی را در دامنه منفی به ثبت رساند. در ادامه با افزایش عرضه سهام به‌ویژه در گروه‌های کالایی، شاهد فشار بیشتر بر شاخص کل بودیم.
 • استقبال از استارت‌آپ‌ها توسط سرمایه‌گذاران جسور

  ایسنا: مدیرعامل فرابورس ایران در آستانه برگزاری فین‌استارز ۲۰۱۸ با تاکید بر چالش محور بودن این رویداد در سال جاری گفت: در حال حاضر نیازها و چالش‌های تکنولوژی شناسایی شده و چنانچه استارت‌آپ‌ها، ایده‌های نوآورانه مبتنی بر نرم‌افزاری که قابل ارائه باشد داشته باشند، قطعا سرمایه‌گذاران حاضر به انجام مذاکره و عقد قرارداد با آنها خواهند بود.
 • فاینکس و تقویت فرهنگ پاسخگویی ارکان بازار سرمایه

  سنا: رئیس اسبق سازمان بورس اوراق بهادار نمایشگاه بورس، بانک و بیمه را امکان بسیار خوبی برای فرهنگ‌سازی بازار سرمایه دانست. وی معتقد است فاینکس، فرهنگ پاسخگویی را بین ارکان بازار سرمایه تقویت خواهد کرد.
 • صادرات نفت میدان مشترک آذر از مرز ۱۰ میلیون بشکه گذشت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل اویک، از دستیابی به تولید ۶۰ هزار بشکه‌ در روز از میدان نفتی آذر تا پایان امسال خبر داد و اعلام کرد: تولید تجمعی نفت از این میدان مشترک تا ۲۰ فروردین‌ماه امسال به بیش از ۱۰ میلیون بشکه رسید که این میزان نفت به صادرات اختصاص یافته است.

بیشتر

بیشتر