آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۲۴۰

 • دو سناریوی بورس تا پایان‌ ۹۶

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته روند نسبتا کم‌نوسانی را تجربه کرد. در برآیند هفتگی دماسنج بازار سهام رشد اندک ۳/ ۰ درصدی را تجربه کرد. نماگر اصلی بورس تهران در هفته دوم دی ماه افت نزدیک به ۲ درصدی را تجربه کرده بود. شاخص کل هم‌وزن نیز در هفته مزبور (هفته دوم دی ماه) افت ۷/ ۴ درصدی را ثبت کرد. این نماگر که در پایان معاملات چهارشنبه ۱۳ دی به کمترین مقدار در ۶ ماه اخیر رسیده بود، از ابتدای هفته گذشته مسیر صعودی نسبتا پرشتابی را در پیش گرفت.
 • خرید محتاط حقیقی‌ها در بازار سهام

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: بازار سهام پس از پشت سرگذاشتن یک دوره هیجانی، هفته گذشته را در شرایط احتیاطی پشت‌سر گذاشت. این احتیاط منجر به افت محسوس ارزش معاملات شد و یک فضای رکودی را در بازار به دنبال داشت (میانگین ارزش معاملات خرد سهام در هفته منتهی به ۲۰دی ماه حدود ۱۱۷ میلیارد تومان بود). این امر در تغییر مالکیت‌های صورت گرفته میان بازیگران بازار نیز به وضوح قابل مشاهده بود. در مجموع هفته گذشته حدود ۱۴ میلیارد تومان نقدینگی از پرتفوی سهامداران حقوقی به سبد معامله‌گران حقیقی منتقل شد.
 • افزایش شفافیت اطلاعاتی با حذف پیش‌بینی سود

  دنیای اقتصاد: روز چهارشنبه یک کارگاه آموزشی نحوه گزارش‌دهی در سیستم جدید افشای اطلاعات که گزارش تفسیری مدیریت گفته می‌شود، با حضور رئیس سازمان بورس برگزار شد.در این کارگاه شاپور محمدی به ضرورت تغییر سیستم گزارش‌های پیش‌بینی سود هر سهم اشاره کرد و شیوه جدید گزارش‌دهی را راهی برای افزایش عمق تحلیل در بورس تهران دانست. در این سمینار آموزشی بر نقش گزارش‌های تفسیری مدیریت در افزایش شفافیت اطلاعات تاکید شد.
 • هفته احتیاطی معاملات سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته یک چهره متعادل و توام با احتیاط را نشان داد تا در نهایت ۲۵۷واحد (معادل ۳/ ۰درصد) رشد را تجربه کند.
 • رشد ۲ درصدی «آیفکس»

  دنیای اقتصاد: فرابورس ایران هفته گذشته را با رکود نسبی معاملات سهام به پایان برد. در عین حال، قیمت‌ها به‌رغم کاهش ارزش معاملات در روندی صعودی قرار گرفتند. شاخص این بازار در پایان معاملات روز چهارشنبه در سطح هزار و ۷۷ واحد ایستاد تا بازدهی کل فرابورس در مقیاس هفتگی به ۲ درصد برسد. علاوه بر این امر، فعالان فرابورس در هفته اخیر شاهد عرضه سری جدید اسناد خزانه در نماد «اخزا۶۰۴» بودند.
 • عرضه نماد «تبرک» در بورس در آینده نزدیک

  گروه بنگاه‌ها: آخرین وضعیت عملیاتی و مالی گروه صنعتی تبرک در مراسم معارفه گروه کارخانجات صنعتی تبرک توسط مدیران به سهامداران این شرکت برای عرضه اولیه در روزهای آینده اعلام شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» نماد هلدینگ غذایی «تبرک» پس از احراز شرایط پذیرش در تاریخ ۱۱ دی ماه ۹۶ به‌عنوان شرکت صدو شصت و هشتمین نماد معاملاتی (نود و سومین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.
 • پوشش ۶۰ درصدی درآمد حاصل از قراردادهای بالاست

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بالاست تا پایان آبان ماه امسال بیش از هزار و ۴۳۷ میلیارد ریال درآمد شناسایی کرد. بر اساس اطلاعیه سازمان بورس و اوراق بهادار، بالاست در همین دوره در حوزه حمل‌و‌نقل ریلی معادل ۲۲۰ میلیارد ریال، پیمانکاری پروژه‌ها معادل ۹۶۶ میلیارد و ۵۲۳ میلیون ریال، تعمیر و نگهداری ساختمان معادل ۱۴۹ میلیارد و ۵۵۹ میلیون ریال و تولید بالاست ۱۰۰ میلیارد ریال درآمد شناسایی کرد. این شرکت در مجموع برای سال مالی جاری پیش‌بینی کرد که از مجموع فعالیت‌های خود بیش از دو هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال درآمد کسب کند که این شرکت پایان آبان‌ماه امسال معادل ۶۰درصد از این رقم را (نسبت به بودجه) محقق کرده است.

بیشتر

بیشتر