آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۲۰۳

 • سه توهم در بورس تهران

  دنیای اقتصاد: همگام با رکوردشکنی‌های متعدد اخیر در بورس تهران، توجه فعالان سرمایه‌گذاری به این بازار معطوف شده است. در این راستا صحبت‌هایی از سوی برخی سهامداران، کارشناسان و سیاست‌گذاران بورس برای حفظ شرایط فعلی مطرح می‌شود. تلاش برای رشد پایدار قیمت‌ها در بورس تهران بدون توجه به ذات اصلی بازار سهام، درخواست از دولت به‌منظور کمک به بورس با ورود پول به این بازار و همچنین انتظار رشد دسته‌جمعی صنایع بورسی سه تفکر نادرستی هستند که می‌توانند مسیر بازار سهام را به بیراهه ببرند.
 • وزن‌کشی انتظارات در بازار سهام

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد: پس از کانال‌شکنی قدرتمند شاخص سهام در آغاز هفته‌جاری، روز یکشنبه نیز این نماگر رشد ۱۸۶ واحدی (معادل ۲/ ۰ درصد) را تجربه کرد و با ثبت رکوردی جدید در کارنامه بازار سهام در سطح ۹۰ هزار و ۶۵۵ واحد قرار گرفت. هر‌چند پس از رشدهای پرشتاب اخیر، هراس از افت قیمت‌ها به دنبال شناسایی سود و همچنین ریسک‌های سیاسی پیش‌رو (نزدیک شدن به زمان اعلام تصمیم کنگره آمریکا درخصوص سرنوشت برجام) سبب تشدید فشار فروش در بازار سهام شده است، اما همچنان انتظار درخشش نمادها با حمایت عوامل بنیادین قوی وجود دارد. در عین حال در‌جا زدن شاخص سهام و حتی نزولی شدن این نماگر می‌تواند نشان‌دهنده منطقی‌شدن رفتار معامله‌گران باشد. به عبارت دیگر عدم تداوم این روند پرشتاب و تغییر چینش پرتفوی سهامداران به معنای بازگشت به فضای نزولی نیست بلکه اصلاحی برای رونق پایدار بورس به‌شمار می‌رود.
 • رشد شاخص سهام در سایه عرضه‌های سنگین

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: رشد شاخص سهام در جریان معاملات روز یکشنبه هم ادامه یافت.در این روز نماگر اصلی بازار سهام با وجود عرضه‌های سنگین در نمادهای فلزی – معدنی رشد ۱۸۶ واحدی را تجربه کردو به مرز جدید ۹۱هزار واحدی نزدیک شد.روز یکشنبه شاخص کل با رشد ۲۱/ ۰ درصدی به رقم ۹۰هزار و ۶۵۵واحد رسید. رشدی که به کمک تداوم افزایش قیمت نمادهای زیر‌مجموعه گروه فلزی- معدنی رخ داد. اوج این رشد‌ها معامله ۱۹۱میلیون سهم معادن و فلزات بود. نمادهایی نظیر ملی‌مس با ۶۹میلیون سهم،تاپیکو با ۲۵میلیون سهم و فولاد با ۵۲میلیون سهم معامله شدند. این نمادها هر‌چند با عرضه‌های سنگین مواجه شدند اما در صدر نمادها با بیشترین رشد شاخص کل قرار گرفتند.
 • برگزاری سومین همایش مالی اسلامی

  دنیای اقتصاد: عضو هیات موسس انجمن مالی اسلامی ایران از برگزاری سومین همایش مالی اسلامی در تاریخ ۱۲ آذر سال جاری در دانشگاه الزهرا(س) خبر داد. به گزارش روابط عمومی انجمن مالی اسلامی ایران، سعید مستشار موضوعاتی همچون آسیب شناسی ابزارها، عقود و قرارداد‌های مالی اسلامی رایج در بازار مالی ایران؛ امکان‌سنجی و طراحی روش‌های نوین تامین مالی اسلامی، فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی ابزارهای مالی اسلامی در بازار‌های مالی ایران و جهان، نقش ابزارهای مالی اسلامی در افزایش تولید ملی و اشتغال و موضوع تکافل را محورهای اصلی همایش سوم مالی اسلامی عنوان کرد و گفت: تاکنون بیش از ۵۰ مقاله پیرامون موضوعات همایش، به دبیرخانه ارسال شده است.
 • همایش استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط

  دنیای اقتصاد: ششمین سالانه گرامیداشت روز حسابدار و اولین همایش استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط(IFRS for SMEs) روز پنج‌شنبه ۹ آذر ماه در دانشگاه الزهرا(س) برگزار می‌شود.
 • حمایت یک تولید‌کننده از قیمت‌گذاری جدید وکیوم باتوم

  زهرا مجتهد
  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز تصمیم مسوولان برای قیمت‌گذاری جدید وکیوم باتوم را حرکتی مثبت برای اقتصاد حوزه پالایش دانست.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر