آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۱۹۱

 • تکرار تحلیل گریزی در بورس؟

  زهرا رحیمی
  دنیای اقتصاد: معاملات روز گذشته بورس تهران بار دیگر با ناکامی شاخص کل در عبور از کانال ۸۸ هزار واحدی مواجه شد. در حالی که شاخص سهام در ساعات ابتدایی معاملات، سطح ۸۷ هزار و ۹۲۵ واحدی را لمس کرده بود و فاصله اندکی تا یک کانال‌شکنی جدید دیگر داشت، اما تحت تاثیر افت قیمت سهام گروه فلزات اساسی عقب‌نشینی کرد. در نهایت این نماگر با افت ۱۰۲ واحدی (معادل ۱۲/ ۰ درصد) مواجه شد و در ارتفاع ۸۷ هزار و ۷۹۵ واحدی ایستاد. به نظر می‌رسد تردیدهای سیاسی ناشی از تنش‌های منطقه و همچنین نگرانی‌های برجامی مانع از توجه سهامداران به عوامل اقتصادی مثبت اثر‌گذار بر معاملات سهام شده است. به عبارت دیگر سیطره سایه سیاست، تحلیل زدایی از معاملات بورس را به دنبال داشته است. موضوعی که می‌توان آن را در معاملات این روزهای بازار سهام به وضوح مشاهده کرد.
 • آخرین جزئیات از کلاف سردرگم سهام عدالت

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: پرداخت سود سهام عدالت همچنان در ابهام به‌سر می‌برد و با وجود گذشت حدود دو ماه از وعده پرداخت این سود، کماکان زمان و میزان دقیق این سود پرداختی مشخص نیست.طبق وعده‌های مسوولان قرار بود پرداخت سود سهام عدالت از پایان شهریور‌ماه سال جاری آغاز شود و میزان آن نیز حداقل ۱۲۵ هزار تومان برای هر مشمول دریافت کامل این سود، تعیین شده بود. این در حالی است که طبق آخرین اظهارات موجود، ابهامات همچنان موجود است. به این ترتیب پس از گذشت ۵۰ روز از مهلت واریزی اعلام شده برای پرداخت سود به حساب مشمولان، بلاتکلیفی سهامداران «عدالت» تداوم دارد.
 • امضای تفاهم‌نامه میان فرابورس و پارک علمی فناوری دانشگاه تهران

  دنیای اقتصاد: شرکت فرابورس ایران و پارک علمی فناوری دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. در جلسه‌ای که روز گذشته با حضور شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، امیر هامونی مدیرعامل شرکت فرابورس ایران و محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری میان فرابورس و این دانشگاه منعقد شد.
 • افت شاخص سهام در شروع هفته

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته در شروع هفته کاری خود شاهد افت شاخص کل به میزان ۱۰۲واحد (معادل ۱۲/ ۰ درصد) بود.
 • ثبت افزایش سرمایه موسسه ملل

  گروه بنگاه‌ها: افزایش سرمایه موسسه اعتباری ملل در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید. بر‌اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ دوم بهمن ماه سال ۹۵ افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۵ هزار و ۵۰ میلیارد ریال به‌مبلغ ۶ هزار و ۶۰ میلیارد ریال (از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ یک هزار و ۱۰ میلیارد ریال) در تاریخ هفدهم آبان ماه سال ۹۶ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.
 • افزایش بیش از ۵۰ درصدی سود ایرانول

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از افزایش بیش از ۵۰درصدی سود خالص، کاهش ۵۰ درصدی خام‌فروشی و افزایش سهم بازار این مجموعه در ۶ ماه اول سال جاری خبر داد (نسبت به مدت مشابه سال قبل) . عیسی اسحاقی در شورای مدیران و مسوولان آبادان و تهران این شرکت افزود: شرکت نفت ایرانول طی سه سال گذشته با برنامه‌ریزی‌های انجام شده موفق به ثبت رکوردهای مختلفی در زمینه‌های سود، تولید، فروش، صادرات و به خصوص صادرات محصولات نهایی و افزایش سهم بازار در تولید، توزیع و فروش شده است.
 • دوره آموزشی روش‌های تامین مالی بین‌المللی پروژه‌ها

  دنیای اقتصاد: واحد آموزش روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» یک دوره آموزشی با عنوان «روش‌های تامین مالی بین‌المللی پروژه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در ایران» را سه‌شنبه ۲۳ آبان، برگزار می‌کند.به گزارش واحد آموزش «دنیای اقتصاد» ورود سرمایه‌های بین‌المللی به کشور یکی از مهم‌ترین‌ راهکارهای ایجاد توازن مالی و حل تنگناهای مالی است.
 • کانال‌شکنی جدید آیفکس

  دنیای اقتصاد: شاخص کل فرابورس در جریان دادوستدهای دیروز با افزایش ۶ واحدی همراه شد و در سطح ۸/ ۹۸۲ واحدی قرار گرفت. روز گذشته آیفکس پس از ورود به کانال ۹۸۰ واحدی، در قله جدید نشست. رشد شاخص فرابورس طی معاملات دیروز بیشتر وامدار افزایش بهای «مارون» بود.نماگر این بازار دیروز توانست برای نخستین‌بار وارد کانال ۹۸۰ واحدی شود و نسبت به ابتدای سال جاری، بازدهی ۶/ ۱۱‌درصدی را برای فرابورس ایران به ارمغان بیاورد. آنچه در معاملات دیروز قابل توجه بود، رشد ۳ درصدی قیمت در نماد پتروشیمی مارون بود. معاملات مثبت در نماد پتروشیمی مارون همچنان در نقش اهرمی قدرتمند شاخص را به دنبال خود می‌کشد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر