آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۱۹۰

 • نمای دلا‌ری بورس تهران

  دنیای‌اقتصاد : بورس تهران وابستگی قابل‌توجهی به تغییرات نرخ دلار دارد. بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های تولید و بدهی‌های ارزی براساس نرخ مبادله‌ای در صنایع مهم بورسی لحاظ می‌شود. ازسوی دیگر بخش فروش بسیاری از شرکت‌ها، به‌خصوص کالایی‌ها از نرخ دلار آزاد تاثیر می‌پذیرد. دلار در هر دو بازار از ابتدای سال رشد بیش از ۸ درصدی را تجربه کرده و در این میان دلار مبادله‌ای با ثبت رکوردی جدید در هفته گذشته به کانال ۳۵۰۰ تومانی وارد شد. در این شرایط اثر نوسانات ارزی بر صنایع مختلف بورسی بررسی شده است.
 • خیز خریداران حقیقی در بازار سهام

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد: نماگر اصلی بورس تهران طی معاملات هفته گذشته تنها ۵۳ واحد (معادل ۰۳/ ۰ درصد) رشد کرد و در ارتفاع ۸۷ هزار و ۸۹۷ واحدی ایستاد.میانگین ارزش روزانه معاملات خرد سهام طی ۵ روز معاملاتی هفته گذشته به زحمت به ۱۰۹ میلیارد تومان می‌رسید. در این شرایط خالص تغییر مالکیت هفتگی به ۱۷۰میلیون سهم و در مسیر حقوقی به حقیقی بود. این جابه‌جایی‌ رقمی معادل ۱۴ میلیارد تومان از پرتفوی حقوقی‌ها به سبد سهام حقیقی‌ها منتقل کرد تا بیشترین میزان تغییر مالکیت هفتگی به نفع بازیگران حقیقی از هفته منتهی به ۸ شهریور ۹۶ در کارنامه بورس تهران ثبت شود.
 • قله‌نشینی آیفکس با اهرم «مارون»

  دنیای اقتصاد: شاخص کل فرابورس طی معاملات هفته گذشته حدود ۸/ ۱ واحد افزایش یافت و در سطح ۹۷۷ واحد قرار گرفت. در روزهای ابتدایی هفته گذشته شاخص فرابورس بر مدار نزولی قرار گرفت و تا پایان معاملات روز سه‌شنبه حدود ۴/ ۷ واحد از ارتفاع خود را از دست داد.
 • رشد محتاطانه شاخص سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران معاملات هفته گذشته را با رشد ۵۳ واحدی شاخص کل پشت سرگذاشت. در حالی که به اعتقادکارشناسان عوامل بنیادی همچنان از معاملات سهام حمایت می‌کنند با این همه تداوم نگرانی‌ها در مورد برجام و تنش‌های منطقه‌ای موجب سیطره احتیاط بر سر معاملات سهام شده است. این امر سبب شد تا در کل هفته شاخص سهام نوسانات محدودی را تجربه کند. درتحولات هفته گذشته و در گروه پالایشی بر اساس تصمیم جدید شورای رقابت مقرر شده است تا ظرف مدت یک ماه، دستورالعملی برای عرضه وکیوم‌باتوم پالایشگاه‌ها با شرایط قراردادهای بلندمدت برای عرضه در بورس کالای ایران تهیه شود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر