آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۱۸۹

 • کم‌نوسانی بورس در ایستگاه روانی

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد : نماگر بورس تهران روز گذشته به روند کم‌نوسان روزهای اخیر خود ادامه داد و با رشد اندک ۳۹ واحدی (معادل ۰۴/ ۰ درصد)، در سطح ۸۷ هزار و ۸۸۳ واحدی ایستاد. در شرایط کنونی به نظر می‌رسد کمبود نقدینگی مهم‌ترین‌ مشکل پیش‌روی بورس تهران است. ارزش معاملات خرد سهام در جریان معاملات روز گذشته حدود ۱۰۲ میلیارد تومان بود. در حالی که متغیرهای اساسی تاثیرگذار بر معاملات سهام شامل تداوم رشد نرخ دلار و کاهش نرخ سود بانکی چشم‌انداز مطلوبی برای بورس تهران به وجود آورده‌اند، با این وجود کند شدن جریان ورود نقدینگی، بی‌اعتمادی نسبت به رشد قیمت‌های جهانی و همچنین تنش‌های سیاسی، معامله‌گران را در لاک احتیاطی فرو برده است.
 • رشد خفیف بورس به مدد پالایشی‌ها

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد معاملاتی متعادل در سایه برخی نگرانی‌های سیاسی بود. سهامداران دیروز در ساعات ابتدایی با معاملاتی ضعیف همانند روز دوشنبه مواجه بودند. رفته‌رفته با جمع‌آوری عرضه‌های موجود در بازار، معامله‌گران روند بهتری از داد و ستدها را تجربه کردند. در نهایت شاخص کل به مدد نمادهای پالایشگاهی از جمله نماد معاملاتی شرکت‌های پالایشگاه بندرعباس، پالایشگاه تهران و پالایشگاه اصفهان و همچنین نماد معاملاتی شرکت مخابرات ایران ۳۹ واحد رشد کرد و در پایان معاملات در ارتفاع ۸۷هزار و ۸۸۳واحد قرار گرفت. در بازار دیروز در تحولات کلان رئیس سازمان بازرسی با بیان اینکه به‌رغم مصوبه شورای پول و اعتبار، بانک‌ها نرخ سود مصوب را رعایت نمی‌کنند، گفت: سازمان بازرسی در مقابل بانک‌های متخلف، اقدام قانونی انجام خواهد داد.
 • جزئیات ثبت‌نام آزمون‌های الکترونیکی بازار سرمایه

  سنا: ثبت‌نام آزمون‌های الکترونیکی سه ماه چهارم سال جاری از روز شنبه اول آذرماه سال جاری آغاز می‌شود.بر‌اساس اعلام رئیس مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار، آزمون‌های بازار سرمایه از جمله اصول بازار سرمایه، به‌صورت الکترونیکی و فقط در تهران برگزار می‌شود.
 • معرفی ۲۰ شرکت بزرگ بازار سهام

  سمات: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اسامی ۲۰ شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را درپایان مهرماه ۹۶ اعلام کرد که تغییری در صدر بزرگان تالار شیشه‌ای ایجاد نشده است.
 • لزوم توجه به استارت‌آپ‌ها در بازار سرمایه

  سنا: گردهمایی «معرفی استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌های بازار سرمایه» با حضور ۲۶ استارت‌آپ، بعد از ظهر دیروز به همت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار برگزار شد.
 • واگذاری‌های انجام شده سازمان خصوصی‌سازی از سال ۸۰

  روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی: ۴۹۴ هزار و ۴۰ میلیارد ریال از واگذاری‌ها از ابتدای واگذاری سهام شرکت‌های دولتی (از سال ۸۰ تا‌کنون) مربوط به شرکت‌های گروه یک و ۹۳۹ هزار و ۷۵۵ میلیارد ریال نیز مربوط به گروه دو بوده است.
 • عقب‌نشینی «آیفکس» با فشار فلزی

  دنیای اقتصاد: فرابورس ایران چهارمین روز کاری این هفته را با افت شاخص به پایان برد. در جریان داد‌و‌ستدهای دیروز نماگر کل فرابورس با کاهش اندک ۶/ ۰ واحدی مواجه شد و به این ترتیب، شاخص کل در سطح ۶/ ۹۶۷ واحد ایستاد. دیروز به‌رغم سبزپوشی بیش از نیمی از صنایع فرابورسی، نماگر کل حدود ۰۵/ ۰ درصد از ارتفاع خود را از دست داد.

بیشتر

بیشتر