آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۱۸۱

 • صعود بورس به قله ۸۷ هزار

  هاشم آردم
  دنیای اقتصاد: شاخص بورس تهران طی معاملات روز گذشته با رشد ۴۸۱ واحدی به بیشترین میزان خود از ۲۱ دی‌ ۹۲ رسید و با قدرت کانال ۸۷ هزار واحدی را فتح کرد. نماگر بازار که حالا تنها ۲ درصد با قله تاریخی خود فاصله دارد، این بار بر بال نمادهای پالایشی نشست و به رشد خود ادامه داد. روز گذشته شاخص کل با محرک رشد بهای نفت و نرخ دلار مبادله‌ای و درنتیجه افزایش تقاضا برای سهام پالایشگاه‌ها و برخی شرکت‌های پتروشیمی، بازدهی خود از ابتدای سال را به ۲/ ۱۳ درصد رساند.
 • ناهماهنگی معاملات با شاخص بورس

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: بازدهی بورس تهران در دوره ۷ ماه نخست سال به ۱۲ درصد رسید و این بازار توانست از دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری کشور سبقت گیرد. در حالی که بازدهی بورس تهران در این ۷ ماهه نسبتا چشمگیر بوده است با این حال بررسی عملکرد کارگزاران فعال نشان از کاهش ارزش داد و ستد این نهاد‌ها نسبت به ۷ماه نخست سال گذشته دارد.
 • «آیفکس» در یک‌قدمی قله

  دنیای اقتصاد: شاخص کل فرابورس در دومین روز کاری خود در این هفته حدود ۵/ ۸ واحد (۹/ ۰ درصد) افزایش یافت و در سطح ۷/ ۹۶۰ واحدی قرار گرفت. گزارش‌های مطلوب و چشم‌انداز مثبت نمادهای وابسته به گروه پتروشیمی توام با افزایش امیدواری نسبت به سودآوری شرکت‌های زیرمجموعه گروه پالایشی محرک اصلی صعود شاخص بازار سهام در روز گذشته بود. بازارهای اول و دوم فرابورس ایران روز گذشته همسو با معاملات بورس تهران با رشد چشمگیر قیمت عمومی سهام همراه شد. معاملات روز گذشته سهام در فرابورس، حاکی از خروج نقدینگی از تک‌نمادها و حرکت به سمت نمادهای بزرگ گروه فرابورس است. رشد قابل‌توجه شاخص گروه پالایشی و پتروشیمی فرابورس در کنار کاهش عمومی قیمت در گروه‌هایی همچون محصولات غذایی، قند و شکر، رایانه، اطلاعات و ارتباطات و استخراج زغال سنگ شاهد این مدعا است.
 • کارگاه آموزشی معاملات ارزی در بازارهای داخلی و جهانی

  دنیای اقتصاد: کارگاه آموزشی با عنوان «معاملات ارزی در بازارهای داخلی و جهانی (فارکس)» در روزهای پنج‌شنبه ۱۱، شنبه ۱۳ و یکشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۲ ساعت، از سوی روزنامه «دنیای اقتصاد» برگزار می‌شود.شاید فهم چگونگی کارکرد بازار مبادلات ارز پیچیده نباشد؛ اما اگر ورود به این بازار بدون دانش و استراتژی لازم صورت پذیرد می‌تواند سرمایه را به خطر اندازد. موفقیت در این بازار مستلزم آشنایی با سیستم‌های معاملاتی، کسب مهارت چارت خوانی و پیش‌بینی روند احتمالی جفت ارزها براساس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال است.
 • «حکشتی» از پیش‌بینی‌ها عقب ماند

  گروه بنگاه‌ها: مجمع کشتیرانی جمهوری اسلامی برای بررسی صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد۹۶ در حالی برگزار شد که شرکت در دوره ۳ ماهه امسال با زیان مواجه شده است.به گزارش «دنیای اقتصاد» مجمع عمومی عادی سالانه «حکشتی» روز ۲۹ مهرماه با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد و طی آن صورت‌های مالی سال مالی منتهی به خردادماه ۹۶ به تصویب رسید. براین اساس سود نقدی سهم به مبلغ ۱۰۰ ریال تصویب شد. همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران، شرکت سرمایه‌گذاری صباتامین، صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان هرمزگان به‌عنوان اعضای هیات مدیره شرکت انتخاب شدند.
 • تداوم رکورد‌شکنی‌های شاخص سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران دیروز توانست با ثبت رشد ۴۸۱واحدی از مرز ۸۷هزار واحد عبور کند. در بازار دیروز معامله‌گران با توجه به افزایش اخیر بهای نفت شاهد اوج‌گیری نمادهای وابسته به نفت و پتروشیمی بودند. بر همین اساس تحت تاثیر صعود قیمت نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان، پالایشگاه‌های بندرعباس، اصفهان، تهران، سرمایه‌گذاری غدیر، پتروشیمی پردیس و پتروشیمی خارک شاخص سهام توانست با ۴۸۱واحد رشد (معادل ۵۵/ ۰ درصد) به رقم ۸۷هزار و ۴۱۷ واحد برسد. شاخص کل هم‌‌وزن اما با کاهش ۳۱ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۴۲۸ واحد را به نمایش گذاشت. امری که کماکان نشان می‌دهد استقبال معامله‌گران از نمادهای بزرگ موجب رشد شاخص کل بورس شده است.

بیشتر

بیشتر