آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۱۸۰

 • تغییر درجه ریسک در بورس

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد: دیروز شاخص کل با رشد بیش از ۳/ ۰ درصدی در آستانه کانال ۸۷ هزار واحدی قرار گرفت. در این شرایط، میانگین نسبت قیمت بر درآمد بازار به کمترین مقدار خود از ابتدای سال ۹۵ رسیده است؛ اما بررسی‌ها نشان می‌دهد از بین ۳۲۶ شرکت بورسی، ۲۱۳ شرکت نسبت P/ E بالاتر از میانگین بازار دارند. بنابراین کاهش نسبت مزبور متاثر از تعدیل مثبت سود شرکت‌های بزرگ بوده است. اکنون در صورت تقویت جریان ورودی نقدینگی به بورس، رشد عمومی قیمت‌ها محتمل است؛ در غیر این صورت اما، اصلاح کوچک‌ها به نفع بزرگ‌ترهای سهام دور از انتظار نیست.
 • پول‌های بورسی در دو سناریو

  زهرا رحیمی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران روز گذشته با رشد ۲۹۹ واحدی (معادل ۳۴/ ۰ درصد) مواجه شد و در ارتفاع ۸۶ هزار و ۹۳۵ واحدی قرار گرفت تا کمتر از ۶۵ واحد تا رسیدن به کانال ۸۷ هزار واحدی فاصله داشته باشد. در عین حال در شرایط کنونی میانگین نسبت قیمت بر درآمد بازار به ۶/ ۶ مرتبه کاهش یافته است.
 • ۱۱ گام بورس در مسیر عمق‌بخشی

  سنا: وزیر اقتصاد عصر دیروز اقدام به برگزاری نشست هم‌اندیشی با رئیس و هیات مدیره سازمان بورس، مدیران عامل و اعضای هیات‌مدیره ارکان بازار سرمایه کرد.در این جلسه مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بورس‌های تهران، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی، سپرده‌گذاری مرکزی، اعضای هیات مدیره کانون کارگزاران و کانون نهادهای سرمایه‌گذاری حضور داشتند.
 • بازگشت آیفکس به کانال ۹۵۰ واحدی

  دنیای اقتصاد: شاخص کل فرابورس طی معاملات روز شنبه حدود ۵۶/ ۰ درصد رشد کرد و در ارتفاع ۲/ ۹۵۲ واحدی قرار گرفت. در جریان معاملات دیروز فرابورس، نمادهای گروه پتروشیمی و پالایشی عمدتا با تحرکات مثبت سهامداران همراه شدند و بیشترین اثر فزاینده را بر نماگر فرابورس داشتند. بر این اساس «آیفکس» با بیش از ۵ واحد صعود به کانال ۹۵۰ واحدی بازگشت. از نیمه نخست مهرماه، این نماگر تحت تاثیر هیجانات منفی در فضای سیاسی کشور و ریسک تصمیم دولت آمریکا درباره برجام آهنگی نزولی به خود گرفت. سپس با کمرنگ‌شدن نگرانی‌ها و بازگشت نسبی آرامش در بازارها شاخص کل نوسان مثبتی را تجربه کرد و در نهایت روز گذشته توانست کانال ۹۵۰ واحدی را بازپس بگیرد.
 • رشد فروش بیمه ملت

  گروه بنگاه‌ها: بررسی اطلاعیه منتشر شده در سایت کدال، نشان می‌دهد شرکت بیمه‌ملت توانسته ۶۱ درصد کل بودجه فروش یک‌ساله خود را در نیمه نخست سال محقق کند. علیرضا ابراهیم‌پور مدیرعامل شرکت بیمه‌ملت با اعلام مطلب فوق گفت: فروش شرکت در ۶ ماهه نخست سال‌جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰۸ درصد رشد داشته است.
 • حضور بیش از ۳۲۰ شرکت در کیش اینوکس

  گروه بنگاه‌ها: نهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور (کیش اینوکس) و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی فردا (دوشنبه) افتتاح می‌شود. به‌گزارش «دنیای اقتصاد»، نهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور (کیش اینوکس) با حضور ٢٧٠ شرکت داخلی و ۵٧ شرکت خارجی، در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش برگزار می‌شود.
 • شاخص سهام در آستانه کانال‌شکنی جدید

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته در شروع هفته کاری به مدد رشد قیمت فلزات (که از ماه‌های گذشته ادامه‌دار بوده است) و نفت خام در بازار جهانی کارنامه‌ای مثبت بر جای گذاشت. دیروز شاخص کل با افزایش ۲۹۹ واحدی معادل ۳۴/ ۰درصد به رقم ۸۶هزار و ۹۳۵واحد رسید تا عملا کانال ۸۷هزار واحد در دسترس بازار قرار گیرد. در بازار دیروز در کنار نماد همراه اول نمادهای فولاد مبارکه، پالایشگاه‌های اصفهان و بندرعباس، پتروشیمی خارک، سرمایه‌گذاری غدیر و ‌های‌وب بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص داشتند. دیروز اما همچنان شاخص کل هموزن منفی بود تا اکثریت نمادهای بازار قرمز‌پوش باشند، این مساله ناشی از کمبود نقدینگی ارزیابی می‌شود.
 • تخفیف استثنایی «دنیای بورس» ویژه کیش‌اینوکس

  سایت تحلیلی «دنیای بورس» به مناسبت برگزاری نهمین نمایشگاه «معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور» موسوم به کیش‌اینوکس (KishInvex) تخفیف ویژه‌ای برای شما در نظر گرفته است. بر این اساس، طی روزهای برگزاری نمایشگاه از ۸ تا ۱۱ آبان برای اشتراک دو‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله به ترتیب ۳۰، ۴۰ و ۵۰ درصد تخفیف شامل حال مشترکین خواهد شد. همچنین از علاقه‌مندان دعوت می‌شود از غرفه «دنیای بورس» به شماره ۷۵ در مرکز همایش‌های کیش بازدید کنند. متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از تخفیف‌ها به سایت www.donyayebourse.com مراجعه کنند یا با شماره ۴۲۷۱۰۲۵۰-۰۲۱ تماس بگیرند.

بیشتر

بیشتر