آرشیو روزنامه شماره ۳۲۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۳۲۶۲

 • حرکت بورس در مدار منطق

  گروه بورس- حمید محمدی: روز دوشنبه شاخص کل بورس تهران پس از دو روز افت، ۷۲ واحد صعود کرد و در رقم ۷۴۷۰۹ واحدی آرام گرفت. نمادهای پارسان با ۲۲ واحد، رمپنا با ۲۰ واحد و خساپا با ۱۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد دیروز بورس تهران داشتند؛ در مقابل نمادهای وپاسار با ۱۹ واحد، وپارس با ۱۱ واحد و فارس با ۷ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل روز دوشنبه گذاشتند. ارزش معاملات در بازار دیروز به رقم ۱۰۲ میلیارد تومان در بورس و ۵۳ میلیارد تومان در فرابورس رسید؛ که نسبت به دیروز افت ارزش معاملات را شاهد بودیم.

 • تشریح جزئیات سند راهبردی بازار سرمایه

  گروه بورس: سال گذشته پس از آنکه وزارت امور اقتصادی و دارایی هفت محور اساسی اهداف و سیاست‌های خود را احصا کرد، به منظور هماهنگی سازمان‌های تابعه خود، از آنها خواست تا بر اساس این محورها، برنامه‌های استراتژیک خود را ارائه کنند. در این بین، سازمان بورس نیز به‌عنوان یکی از سازمان‌های تابعه وزارت اقتصاد به میدان آمد تا در ارائه اهداف راهبردی خود، به تامین مالی بنگاه‌های خصوصی از طریق بازار سرمایه کمک کند. این اهداف و استراتژی‌ها به صورت محافظه کارانه، با پشتیبانی قانون و براساس توانایی‌های سازمان بورس تعریف شد.

 • بازار مثبت شد - ۱۴ مرداد ۹۳

  گروه بورس- همایون دارابی: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته پس از تجربه دو روز منفی در ابتدای هفته سرانجام اندکی مثبت شد. در شروع بازار دیروز معامله‌گران شاهد حمایت از برخی نمادهای عمده در بازار بودند که همین امر نیز به رشد ۷۲واحدی شاخص کل منجر شد و شاخص با این رشد به ۷۴هزار و ۷۰۹واحد رسید.

  در بازار دیروز در تحولات کلان بحث‌ها در مورد برنامه خروج از رکود دولت بود. این طرح که مهم‌ترین طرح اقتصادی دولت در سال جاری پس از اجرای فاز دوم هدفمندی است می‌تواند تاثیر عمیقی بر وضعیت بورس داشته باشد.

بیشتر

بیشتر