آرشیو روزنامه شماره ۳۲۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۳۲۶۳

  • بورس تهران در فاز استراحت - ۱۵ مرداد ۹۳

    گروه بورس - هدیه لطفی: روند صعودی حاکم بر بازار سرمایه دوام چندانی نداشت و پس از تجربه یک روز رشد، شاخص مجدد به روال منفی بازگشت و با افت ۱۱ واحدی در کانال ۷۴ هزار واحد درجا زد. بر این اساس دومین هفته بورس با روندی کند همچنان ادمه دارد، درحالی‌که کارشناسان معتقدند دلیل اصلی نبض کند بازار در هفته گذشته تعطیلات پایان هفته بود، اما این روند در هفته جاری نیز ادامه یافت. به گزارش «دنیای اقتصاد»، روز گذشته و در ابتدای ساعات معاملاتی، شاخص بورس با روندی صعودی تا محدوده بیش از ۷۴ هزار و ۸۰۰ واحدی افزایش یافت، اما در جریان معاملات روند نزولی آن با شیب تندی آغاز شد که تغییرات آن مجدد تا محدوده صفر واحدی پیش رفت، اما در نهایت این افت بیشتر شد و کاهش ۱۱ واحدی معادل ۰۲/۰ درصدی در کارنامه روز سه‌شنبه شاخص به ثبت رسید.

  • سند راهبردی بورس؛ از نگاهی دیگر

    سید مهدی سدیدی کارشناس ارشد MBA استراتژی S. M. Sadidi@gmail. com بورس تهران نیز از مجموعه‌ای به نام «سند راهبردی» رونمایی کرد. سند عریض و طویلی که پرداختن به اجزای آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. این یادداشت سعی دارد از منظری متفاوت نکاتی را در‌خصوص سند مذکور ارائه کند. ۱- سند از نیمه راه آغاز شده است. صفحه اول سند منتشرشده توسط سایت سازمان بورس مخاطب را با جدولی روبه‌رو می‌کند که در صدر آن نوشته شده است «سیاست‌ها و روش‌های اعلامی از سوی وزارت». سوال اینجا است که منشأ پیدایش این سیاست‌ها و روش‌ها کجا است؟ اگر از روش «دلفی‌دوستانه» استفاده شده است که جایی برای بحث نیست اما چنانچه تدوین این سیاست‌ها بر‌اساس مبانی نظری دانش برنامه‌ریزی استراتژیک تدوین شده است باید یادآور شد که مراحل ماقبل از تدوین سیاست‌ها مراحلی بسیار دشوار و پیچیده است که ضروری است مرجع انتشار‌دهنده سند به تفصیل به آن اشاره کند.

  • افت و خیز شاخص در محدوده پایین

    گروه بورس- همایون دارابی: بورس اوراق بهادار تهران دیروز نیز جو ضعیفی داشت که در آن شاخص کل با افت ۱۱واحدی مواجه شد. در بازار دیروز به رغم تلاش معامله‌گران مدافع برای جلوگیری از افت شاخص در نهایت شاخص با رقم ۷۴هزار و ۶۹۷ واحد عقب نشینی کرد تا همچنان بازار با کمبود نقدینگی مواجه باشد. در بازار دیروز توجه عمده معامله‌گران به سخنان دکتر طیب‌نیا در برنامه پایش شامگاه دوشنبه معطوف بود. در این برنامه وزیر اقتصاد در بیان آکادمیکی به تلاش برای تشریح برنامه خروج از رکود دولت پرداخت. وی به کاهش تورم ۴۵ درصدی اقتصاد کشور در ابتدای فعالیت دولت یازدهم به زیر ۱۵ درصد در تیر ماه سال جاری اشاره کرد و آینده روشن اقتصادی را به مردم نوید داد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر