آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۱۲۶

  • الزام به ابزارمحور شدن بورس کالا

    دنیای‌اقتصاد- راضیه احقاقی: مراسم افتتاحیه معاملات آتی نقره و حراج باز سنگ آهن در بورس کالای ایران روز گذشته با حضور مدیرعامل بورس کالای ایران، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت و مدیران مجموعه بورس کالای ایران برگزار شد.
  • تداوم ثبات قیمت شمش

    گروه شرکت‌ها: برای دومین روز متوالی در هفته جاری، شمش فولاد از سوی ذوبی‌ها از ثبات قیمت برخوردار بود. به گفته فعالان بازار، تقاضا برای آهن در روزهای پایانی سال ۹۹ به‌رغم سال‌های گذشته بی‌رونق است.
  • شوک قیمت‌های پایه به بازار محصولات پتروشیمیایی

    دنیای‌اقتصاد: قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمیایی در روز گذشته با روند صعودی همراه و از شتاب بالایی برخوردار بود تا جایی که می‌توان گفت بسیاری از تولیدکنندگان از دیدن این قیمت‌ها شوکه شدند. اینکه شتاب افزایش نرخ فراتر از انتظار بازار بود را باید جدی گرفت، آن‌هم در شرایطی که بهای نیمایی ارز کاهشی بوده و این رشد قیمت‌ها بعضا عجیب به نظر رسیده و کم سابقه است. در هر حال قیمت‌های پایه افزایشی اعلام شده و در نرخ‌های فعلی جذابیت خرید باز هم کاهش خواهد یافت، آن‌هم در وضعیتی که دو هفته پایانی هر سال زمانی برای کاهش التهاب تقاضای فصلی است و اگر همین روند حتی با شیب کمتر در سال بعد هم ادامه یابد پیچیدگی‌های عجیبی را شاهد خواهیم بود. هنوز بازارهای جهانی با محوریت نوسان بهای نفت خام افزایشی است و حتی تعدیل جزئی نرخ بین‌المللی هم نمی‌تواند داده‌ای حمایتی از بازار محسوب شود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر