آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۰۹۲

 • ابزارمحور شدن بازار کشاورزی

  دنیای اقتصاد- راضیه احقاقی: ورود برنج به معاملات گواهی سپرده کالایی ظرف هفته‌های آینده و پذیرش انباری جدید برای معاملات گواهی سپرده خرما، اخبار خوبی از گسترش این ابزار نوین معاملاتی در میان کالاهای کشاورزی است، هرچند که همچنان موانع توسعه این ابزار در سایر گروه‌های کالایی مرتفع نشده است. با این وجود تسری این ابزار به دیگر کالاهای کشاورزی می‌تواند به سود متقابل کشاورزان و البته خریداران و مصرف‌کنندگان نهایی نیز تمام شود. از همین رو توسعه این ابزار معاملاتی و البته تامین مالی از اهمیتی قابل توجه برخوردار است.
 • هفته‌ای پررونق برای ابزارهای مالی کشاورزی

  وضعیت معاملات محصولات کشاورزی در هفته گذشته در بورس کالا از رونق مطلوبی برخوردار شده و با توجه به تکانه‌های نسبی موجود، البته نوسان نرخ پراکنده‌ای نیز به ثبت رسید. با توجه به نوسان بهای ارز اما بازار آتی در روز گذشته وارد یک فاز کاهشی شده بود و تا لحظه تنظیم این گزارش، روند نزولی قیمت‌ها را شاهد بودیم.
 • شمش فولاد کاهش قیمت داشت

  گروه شرکت‌ها: در معاملات روز شنبه ۴ بهمن ماه جاری، شمش فولاد از سوی ذوبی‌ها کاهش قیمت را تجربه کرد. در این روز شمش فولاد کیمیا کاهش ۱۰۰ تومانی را در هر کیلو از سوی کارخانه شاهد بود و مجددا به کانال ۱۰ هزار تومان رسید.
 • رشد ۳۴ درصدی حجم معاملات تالار صنعتی و معدنی بورس کالا

  در هفته منتهی به ۳ بهمن ماه، ۴۲۴هزارتن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۵هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت. از نکات قابل توجه معاملات در هفته مذکور می‌توان به رشد ۳۴درصدی حجم معاملات نسبت به هفته قبل در تالار محصولات صنعتی و معدنی اشاره کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر