آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۰۸۳

 • اثر مسوولیت‌ اجتماعی بر رشد بنگاه‌های فلزی

  دنیای‌اقتصاد- راضیه احقاقی: رونق بنگاه‌های بزرگ صنعتی مخصوصا شرکت‌های معدنی در مناطق محروم به‌عنوان یکی از مسیرهای توسعه بخشی به‌شمار رفته و این رونق به مرور‌ زمان به لایه‌های مختلف جامعه تسری می‌یابد. این رویکرد خود یکی از دلایل توجه جدی به معادن در کشور بوده و هرچه می‌گذرد، تولیدکنندگان بزرگ داخلی و خارجی، توجه بیشتری به مسوولیت‌های اجتماعی نشان می‌دهند که این نکته به‌صورت رفت و برگشتی بر توسعه هر بنگاه و کاهش ریسک‌های احتمالی اثرگذار است و اثر پروانه‌ای آن مسیرتوسعه این بنگاه‌های اقتصادی در صنایع فلزی و معدنی را هموارتر می‌سازد. در سومین همایش چشم‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران به این موارد اشاره دقیق‌تری شده که خود معیاری برای استفاده سایر شرکت‌های معظم معدنی و فلزی در کشور است.
 • قیمت فولاد در انتظار عرضه‌های بورس

  گروه شرکت‌ها: در مبادلات روز دوشنبه ۲۲ دی‌ماه جاری، شمش فولاد بدون نوسان قیمت از سوی ذوبی‌ها اعلام شد. معامله‌گران منتظر عرضه‌های سه‌شنبه شمش در بورس کالا هستند. از این رو از اعلام نرخ‌های پیشنهادی ممانعت کردند.
 • قیر در مسیر ورود به بازار مالی بورس کالا

  دنیای‌اقتصاد: قیر در چارچوب معاملات گواهی سپرده کالایی در آینده نزدیک راهی بازار مالی بورس کالا خواهد شد تا پس از این حوزه کالاهای ساختمانی نیز از مزایای ابزارهای مالی بازار سرمایه بهره‌مند شوند.
 • مدال افتخار ملی صادرات نصیب ذوب آهن اصفهان شد

  گروه شرکت‌ها: در آیین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها مدال‌آور ملی صادرکنندگان سال ۱۳۹۹ (بالاترین نشان صادرات کشور) انتخاب و منصور یزدی‌زاده مدیرعامل این شرکت، لوح و تندیس ویژه این مراسم را از اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت ۲۲دی‌ماه در اتاق بازرگانی صنایع و معادن کشاورزی ایران دریافت کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر