آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۰۷۸

  • افتتاح بازار گواهی سپرده خرما

    دنیای‌اقتصاد – راضیه احقاقی: مراسم افتتاح معاملات صندوق‌های کشاورزی و گواهی سپرده خرما در بورس کالای کشور با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، قالیباف‌اصل ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار، حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل بورس کالا و دکتر ولی‌الله فریادرس مدیرکل دفتر مقررات و استاندارد بازرگانی برگزار شد که البته حاشیه‌های فولادی بر متن این جلسه اثرگذار بود.
  • قیمت آهن نزولی شد

    گروه شرکت‌ها: با تغییر ضریب محاسبه قیمت فولاد از سوی وزیر صمت روز گذشته حجم مبادلات در بورس کالا کاهش یافت و جو عمومی بازار نیز نزولی شد. از این رو اغلب تولید‌کنندگان از ارائه نرخ‌های جدید خودداری کردند و در انتظار تثبیت قیمت‌ها هستند.
  • رشد ۱۷۱ درصدی تولید در آذر نسبت به برنامه

    گروه شرکت‌ها: مجتمع نفلین سینیت کلیبر در آذر سال‌جاری با سه شیفته کردن خط تولید، موفق به کسب رشد ۱۷۱ درصدی نسبت به برنامه شد. به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا خوش‌مقام مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر با بیان این مطلب گفت: راهبر مجتمع توانست با تولید حدودا ۱۱۰۰ تن کنسانتره درجه یک در آذر رکورد متوسط تولید ۸ ماهه نخست سال‌جاری را که ۴۶۰ تن بود، جابه‌جا کند و رشد ۱۳۵ درصدی را رقم بزند. وی افزود: به‌رغم دستیابی به افزایش تولید در ماه گذشته، در بحث فروش نیز در ۹ ماهه نخست سال‌جاری رشد ۲۰ درصدی را در مقایسه با سال گذشته شاهد بودیم. مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر تصریح کرد: با اتمام پروژه ساخت خط تولید به روش‌ تر که هم اینک گام‌های نهایی آن در حال طی شدن است، مجتمع نفلین سینیت کلیبر به‌عنوان تنها برند تولید نفلین سینیت کشور، قطعا حرف‌های زیادی برای گفتن در کشور و عرصه‌های جهانی خواهد داشت و امیدواریم با افتتاح و بهره‌برداری از این طرح جدید بتوانیم در سطح منطقه نیز اشتغال‌زایی مناسبی را برای جوانان جویای کار ایجاد کنیم. کارخانه نفلین سینیت کلیبر در ۲۰ کیلومتری جاده کلیبر به اهر واقع شده که در سال ۱۳۸۳ با هدف تولید ۵۲هزار تن کنسانتره نفلین سینیت افتتاح و به بهره‌برداری رسید. تولید این مجتمع در صنایع کاشی، سرامیک، چینی، شیشه، رنگ و پلاستیک از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر