آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۰۷۲

  • توسعه از مسیر صندوق کالایی کشاورزی

    دنیای اقتصاد: به زودی صندوق‌های کالایی بورس کالا، پذیرای اوراق مبتنی بر کالاهای کشاورزی خواهد بود. با راه‌اندازی صندوق‌های کالایی کشاورزی می‌توان امیدوار بود که مسیر لازم برای هدایت سرمایه به بخش کشاورزی هموار شده است و با بهره‌گیری از آن امکان رونق و توسعه بخش کشاورزی فراهم می‌شود.
  • افزایش ۹۵۰ تومانی قیمت شمش فولاد

    گروه شرکت‌ها: در معاملات روز سه‌شنبه نهم دی ماه جاری، شمش فولاد از سوی ذوبی‌ها بین ۶۰۰ تا ۹۵۰ تومان در هر کیلو در نوسان بود. در این روز، شمش فولاد کیمیا و اصفهان در به مرز ۱۲ هزار تومان در هر کیلو نزدیک شد.
  • ۷۵ درصد تجهیزات طرح کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن، داخلی است

    گروه شرکت ها: ۷۵ درصد از تجهیزات طرح کارخانه دوم ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن اپال پارسیان داخلی است. محمد مسعود سمیعی نژاد، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» در مورد ویژگی‌های طرح کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اپال پارسیان به ظرفیت تولید سالانه ۲میلیون و ۴۰۰ هزار تن گفت: در این طرح ۷۵ درصد از توان و تجهیزات داخلی استفاده شده است. به گفته وی، طرح مذکور با توجه به سرمایه‌گذاری انجام شده در آن در بخش فولاد در شمال شرق کشور و نیاز مبرم کشور به کنسانتره از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر