آرشیو روزنامه شماره ۵۰۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۰۳۳

 • دو سرعت‌گیر افت بهای فولاد

  دنیای‌اقتصاد-راضیه احقاقی: تعدیل انتظارات تورمی، نبود تقاضای مصرفی و شدت گرفتن سرما مجموع عواملی بودند که باعث شدند تا بهای مقاطع فولادی در بازار آزاد کشور کاهشی شده و بعد از یک ماه و نیم؛ بهای میلگرد باز هم به کانال ۱۱ هزار تومان بازگشت. اما در این میان فاصله نرخ ارز آزاد و نیمایی باعث شده تا بهای شمش و مقاطع فولادی در بورس کالا کاهشی متناسب با بازار آزاد نداشته باشد و این موضوع سدی در مقابل ریزش قابل توجه قیمت‌ها در بازار آزاد باشد اگرچه به احتمال قوی به زودی تعدیل خواهد شد. در این میان در هفته گذشته بهای حمل‌ونقل نیز افزایشی قابل توجه داشت که این موضوع دومین سیگنال در مقابل کاهش‌ قیمت‌ها است.
 • سایه رکود بر رشد نرخ پلیمرها

  دنیای‌اقتصاد- طیبه مرادی: حجم معاملات محصولات پلیمری در بورس کالا طی هفته گذشته به کمترین مقدار از هفته ابتدایی فروردین‌ماه سال جاری تاکنون رسیده است. مجموعه سیگنال‌های اقتصادی و سیاسی که این روزها بازارهای کالایی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است بر بازار محصولات پتروشیمیایی نیز بی‌اثر نبود و ثمره این سیگنال‌های پی در پی، وضوح بیشتر شرایط رکود تورمی در این بازار به شمار می‌رود که نشانه‌های آن هم‌اکنون درحال خودنمایی است.
 • کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد

  گروه شرکت‌ها: در نخستین روز کاری هفته پیش رو بازار آهن با کاهش قیمت و تقاضا به‌صورت همزمان مواجه شد. فعالان بازار، کاهش نرخ ارز را عامل اصلی افت قیمت‌ها در بازار از سوی خصوصی‌ها برشمردند.
 • تعادل قیمتی با عرضه کل فولاد در بورس

  وزیر صنعت‌، معدن و تجارت گفت: فولاد‌سازان موظف هستند همه محصولات خود را در بورس عرضه کنند و براساس وضعیت بازار و مکانیزمی که در بورس تعریف شده، قیمت تعیین می‌شود؛ پیش‌بینی ما این است که با عرضه کامل، قیمت در بازار متعادل شود.
 • رشد دسته‌جمعی نماگرهای معاملاتی بورس کالا

  کالاخبر: در جریان معاملات هفته گذشته بازار مالی بورس کالای ایران تعداد سه میلیون و ۲۲۵ هزار و ۶۶۲ گواهی سپرده کالایی به ارزش تقریبی ۲۵۰۰ میلیارد ریال دادوستد شد که این آمارها نسبت به هفته پیش از آن با رشد ۱۵ و ۱۶ درصدی در حجم و ارزش معاملات این ابزار مالی همراه بود. طی هفته‌ای که گذشت معامله‌گران تعداد یک‌میلیون و ۸۴۰ هزار و ۶۰۰ گواهی سپرده سکه طلا را به ارزشی بیش از ۲۳۸۳ میلیارد و ۹۵۱ میلیون ریال خرید و فروش کردند. در نمادهای معاملاتی زعفران نگین نیز یک‌میلیون و ۳۵۲ هزار و ۹۸۱ گواهی سپرده کالایی مورد معامله قرار گرفت که ارزش این معاملات به رقم ۱۱۰ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال رسید. ۲۶ هزار و ۲۹۱ گواهی سپرده زعفران پوشال نیز به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریالی در بازار معامله شد. حجم معاملات گواهی سپرده زیره‌سبز نیز به ۹۳۸ ورقه بهادار مبتنی بر کالا رسید و ارزش بیش از ۴۲۹ میلیون ریالی برای این دارایی پایه رقم خورد. در نمادهای معاملاتی گواهی سپرده پسته فندقی ۳۲-۳۰ و پسته بادامی ۳۰-۲۸ نیز در مجموع ۱۴۸۷ گواهی به ارزشی نزدیک به ۸۷/ ۱میلیارد ریال دادوستد شد. همچنین معامله‌گران ۳۳۶۵ گواهی کشمش سبز قلمی را به ارزشی بیش از یک‌میلیارد و ۱۴۹ میلیون ریال خرید و فروش کردند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر