آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۲۸

 • آغاز افت نرخ در بازار پتروشیمی‌ها

  دنیای‌اقتصاد- محمد‌حسین بابالو: کاهش قیمت‌ها در بازارهای کالایی در جهان متوقف شده و شاهد یک هفته افزایشی برای اغلب بازارهای کالایی بودیم و نفت‌خام و شاخص‌های کالایی افزایشی شدند. در این بین، اما در بازار محصولات پتروشیمی شاهد آغاز جدی روند نزولی قیمت‌ها با محوریت بازار پلیمرها هستیم گویی تکانه اصلی افت نرخ در هفته گذشته برای این بازار رقم خورده است. البته روند افزایشی قیمت‌ها در بازارهای کالایی نیز شکننده ارزیابی می‌شود، ولی چهره بازار محصولات پتروشیمی در مقایسه با سایر بازارهای کالایی تفاوت جدی دارد.
 • کارآمدی بورس انرژی برای فروش فرآورده

  سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت و گاز و پتروشیمی گفت: معاملات سه یا چهار ماه گذشته نشان می‌دهد فروش فرآورده از طریق بورس کارآمدی لازم را دارد و به همین دلیل لزومی ندارد زیرساخت قانونی در حوزه عرضه نفت در بورس از بین برود و باید آن را حفظ کرد.
 • نخستین روز هفته با ثبات قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: قیمت آهن‌آلات در مبادلات روز شنبه ۲۶ بهمن ماه با ثبات دنبال شد. در این روز اغلب تولیدکنندگان در قیمت‌های پیشنهادی فروش نسبت به مبادلات هفته قبل تغییری ندادند. هفته گذشته روند مبادلات در بورس و بازار صعودی بود.
 • تقاضا ضعیف بود

  مرکز فولاد ایران: با رشد قیمت قراضه در ترکیه بیلت سی‌آی‌اس نیز هفته گذشته بالا رفت. برخی خریداران رشد قیمت را پذیرفتند ولی در کل تقاضا هنوز مطلوب نیست. متوسط قیمت بیلت صادراتی سی‌آی‌اس از ۳۸۰ تا ۳۸۵ دلار اوایل هفته به ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار در هر تن فوب رسید.در ترکیه نیز رشد قیمت قراضه، بهبود تقاضای مقاطع و بهبود فروش‌های صادراتی، قیمت بیلت را بالا برده و بیلت صادراتی تا ۱۰ دلار رشد داشته و ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار در هر تن فوب شد.در جنوب شرق آسیا نیز بیلت سی‌آی‌اس بالا رفته و از ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار به ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر رسید.

بیشتر

بیشتر