آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۷۲

 • بازگشت نا امنی به بازارهای پایه

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: جنگ تجاری چین و آمریکا به حدی حیرت‌انگیز و نگران‌کننده شده که سوخت نوسانات شدید را در بازارهایی فراهم کرده که اصولا در معرض این مخاطرات نیستند و بخش‌هایی از بازارهای کالایی از جمله این بازارها هستند. مس هفته قبل ۵/ ۴ درصد افت قیمت را ثبت کرد و تنها در روز جمعه و بعد از انتشار اخبار مربوط به تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا که به نظر می‌رسد به مراحل حساسی رسیده قیمت مس ۷/ ۳درصد افت کرد و به این ترتیب مقدمه‌ای شد برای افت دسته‌جمعی بسیاری از فلزات پایه در بازار لندن. به‌طور خلاصه آلومینیوم بیش از ۳درصد، قلع در حدود ۵ درصد، روی ۷/ ۳ درصد، سنگ آهن ۳ درصد و سرب ۷ درصد افت قیمت را در بازه هفتگی در کارنامه خود ثبت کردند که نیمی از این افت تنها در روز جمعه حادث شده است.
 • افت ۱۱ درصدی در یک هفته

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: بهای سنگ‌آهن بعد از یک روند صعودی شدید، اواخر هفته گذشته با کاهش قیمت‌های بزرگی همراه شد تا جایی که ۵درصد افت نرخ در روز پایانی بازار و درکل هفته گذشته ۳/ ۱۱ درصد افت نرخ داشت و به گزارش پلتس به ۱۰۸ دلار در هر تن رسید. این کاهش نرخ البته بعد از یک روند صعودی مستمر به ثبت رسید که نیاز به بررسی‌های دقیق‌تری دارد.
 • قیمت فولاد همچنان بدون تغییر

  گروه بنگاه‌ها: قیمت انواع آهن‌آلات در نخستین روز هفته بدون تغییر نسبت به مبادلات هفته قبل اعلام شد. به گفته فعالان بازار، افزایش حجم عرضه‌ها در بورس‌کالا و محدودشدن روند صادرات باعث شده تا موجودی آهن‌آلات در بازار افزایش یافته و نوسان قیمتی محدود شود.
 • رشد ۷۱ و ۷۳ درصدی حجم و ارزش معاملات بورس‌کالای ایران

  در هفته منتهی به ۱۰ مرداد ماه، ۴۴۱ هزار و ۸۱۴ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال در بورس‌کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۷۱ و ۷۳ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
 • زیره‌سبز سمنان به بورس‌کالا می‌رود

  مجری طرح گیاهان دارویی سازمان جهادکشاورزی استان سمنان گفت: عرضه زیره‌سبز در بورس‌کالا شیوه‌ای مناسب برای حذف واسطه‌ها و فروش مستقیم آن به مصرف‌کننده است.
 • دوره آموزشی و کاربردی قراردادهای مشتقه بورس‌کالا

  گروه بنگاه‌ها: اولین دوره آموزشی و کاربردی «قراردادهای مشتقه بورس‌کالا) سکه، طلا، زعفران، زیره‌سبز و گواهی سپرده چهارشنبه ۱۶ و پنج‌شنبه ۱۷ مرداد به مدت ۱۲ساعت برگزار می‌شود. به گزارش واحد آموزش «دنیای‌اقتصاد»، در این دوره با محورهایی همچون مشخصات قراردادهای آتی، اختیار معامله و سایر ابزارهای مالی، روش‌های قیمت‌گذاری، تحلیل بنیادی بازارها، آشنایی با تابلوهای معاملاتی و نحوه انجام معاملات و نیز نحوه ورود به بازار و نحوه محاسبات سود و زیان به‌صورت کامل ارائه خواهد شد. هدف از برگزاری این دوره آموزشی، آشنایی عموم به ابزارهای مدرن بورس‌کالای ایران است. علاقه‌مندان و متقاضیان به شرکت در این دوره آموزشی می‌توانند با بخش آموزش روزنامه «دنیای‌اقتصاد» با شماره تلفن‌های ۸۷۷۶۲۴۱۱ و ۸۷۷۶۲۴۱۶ تماس بگیرند یا برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سایت مرکز آموزش به آدرس tc.den.ir مراجعه کنند.

بیشتر

بیشتر