آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۰۰

 • اختلاف ۱۱ درصدی دو شاخص کنسانتره آهن

  زهرا مجتهد
  گروه بنگاه‌ها: تحولات فولادی چین و رویدادهای معدنی برزیل به تازگی اثر ویژه‌ای بر افزایش قیمت جهانی سنگ‌آهن گذاشته‌اند. این در حالی است که در بازار جهانی کنسانتره به قیمت ۲۴ درصد شمش فولاد معامله می‌شود؛ این نسبت بر اساس نرخ دستوری دولت ایران ۱۳ درصد شمش داخلی است.
 • رِنج مثبت در بازار پلیمرها

  دنیای اقتصاد: رنج (Range) مثبت واژه‌ای است که اغلب در بازار سهام یا سایر بازارهای مالی به کار می‌رود و عبارت است از: افزایش شدید قیمت‌ها در چند معامله مشخص که البته به کمک تزریق سریع و شدید نقدینگی انجام می‌شود. این رنج‌های مثبت اگرچه تاریخ مصرف بسیاری محدودی داشته و به زودی اثرگذاری خود را از دست می‌دهد ولی چراغ راهنمای بسیار مهمی برای سایر فعالان بازار به شمار خواهد آمد که در نهایت جریان غالب قیمتی را تعیین خواهد کرد. این رنج‌های مثبت در شرایطی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که سایر بازارهای کالایی رشد قیمت‌های مهمی را تجربه کرده است و همچنین برخی از افراد در تلاشند تا دارایی‌های نقدی خود را به کالا تبدیل کنند. این شرایط یکی دو روز است که در بازار پلیمرها شدت گرفته و افزایش سریع نرخ در روزهای اخیر را می‌توان در همین چارچوب مورد ارزیابی قرار داد.
 • گامی بلند در تکمیل زنجیره ارزش

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: در مراحل نهایی پروژه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه و با توجه به حساس و راهبردی بودن اسیدسولفوریک، ساخت مخازن نگهداری اسید در سرچشمه، رفسنجان، خاتون‌آباد و بندرعباس در دستور کار شرکت مس قرار گرفت.
 • تقدیر از ۳ تولیدکننده بزرگ فولاد کشور

  گرو‌ه بنگاه‌ها: در هجدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کننده از شرکت‌های فولادمبارکه، ذوب‌آهن اصفهان و فولادهرمزگان تقدیر شد.تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان به مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اهدا و همچنین از مهندس ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به‌دلیل کسب گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، با اهدای لوح تقدیر شد.
 • بازار فولاد متاثر از رشد قیمت بورس

  گروه بنگاه‌ها: بازار فولاد روز گذشته متاثر از رشد قیمت‌ها در بورس کالا با رشد همراه بود. در این روز فولاد خراسان قیمت سبد محصولات خود را در بورس کالا نسبت به هفته گذشته حدود ۴۳۰ تومان در هر کیلو افزایش داد.
 • بازدهی ۱۲۰ درصدی میدکو برای سهامداران

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عادی سالانه شرکت مادرتخصصی هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با حضور صاحبان بیش از ۹۰ درصد سهام در هتل المپیک برگزار شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» در این مجمع علی‌رضا ابراهیمی مدیر برنامه‌ریزی، توسعه و تکنولوژی گزارشی در مورد عملکرد شرکت در سال ۹۷ ارائه داد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر