آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۵۱۶

 • بازگشت بازار از کف

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: رشد قیمت دلار نیمایی موجب شد تا نرخ‌های پایه اغلب محصولات پتروشیمی در بورس‌کالا با افزایش همراه شود که این سیگنال شاید به تکانه قیمتی جدیدی در بازار آزاد منتهی شود. تحریک احتمالی تقاضا در روزهای آینده و همچنین بیم و امید از رشد حجم معاملات در بورس کالا می‌تواند سناریوی احتمالی بازار در روزهای پیش‌رو باشد؛ اگرچه بازار باز‌هم روزهای سختی را سپری خواهد کرد.همان‌گونه که در گزارش پیشین با عنوان ظرفیت‌سازی برای عبور از تحریم بازار پایه مورخ ۲۰ آذرماه سال‌جاری بیان کردیم، استراتژی‌های خوب به طرز فریبنده‌ای ساده است اگرچه حول ۳ محور اساسی می‌چرخد؛ تحلیل استراتژی، شکل‌دهی گزینه‌های استراتژی و در نهایت اجرا و پیاده‌سازی.
 • ۳ عامل بی‌ثباتی بازار کشاورزی در ۲۰۱۹

  «رابوبانک»، یکی از موسسه‌های مالی تخصصی در زمینه محصولات کشاورزی و مواد غذایی، با بررسی بازار ۱۵ محصول کشاورزی اعلام کرد: در حالی که محیط قیمتی محصولات کشاورزی کم نوسان باقی می‌ماند، اما تنش‌های ژئوپلیتیک، سیستم آب و هوایی ال‌نینو و بیماری‌های موثر بر دام می‌تواند سبب بی‌ثباتی بازار کشاورزی در ۲۰۱۹ شود.
 • تداوم روند صعودی در بازار فولاد

  گروه بنگاه‌ها: قیمت انواع مقاطع فولادی روز گذشته نیز با رشد اعلام شد. تداوم روند صعودی در حالی شکل گرفته که وضعیت بازار به گفته فعالان با رکود همراه بوده و اغلب در انتظار تاثیر مصوبات جدید وزارت صمت در خصوص معاملات فولاد در بورس کالا هستند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر