آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۹۵

 • تشدید نزول فولاد با اهرم دلار

  سارا جنگروی
  دنیای اقتصاد: روز گذشته بازار فولاد با افت قیمت شدیدی که از سرگذراند با یکی از پیچیده‌ترین روزها در هفته‌های اخیر مواجه شد. افت شدید قیمت‌ها در هفته‌های گذشته با تداوم افت نرخ ارز همزمان شده تا شرایط رکودی در این بازار را تقویت کند. در کنار این اتفاقات اما، قیمت‌های معاملاتی فولاد در روز سه‌شنبه در بورس کالا حتی به نسبت متوسط قیمت‌های معاملاتی در بازار آزاد در روز چهارشنبه بالاتر بود که این موضوع به آن معناست که پتانسیل تضعیف بیشتر تقاضا در بورس وجود خواهد داشت و همچنین سیگنال مهمی برای کاهش قیمت‌های پیشنهادی در بورس کالا به شمار می‌رود.
 • ظرفیت‌های بورس کالا در توسعه صادرات

  عضو فراکسیون توسعه صادرات مجلس معتقد است که بورس کالا طی سال‌های فعالیت خود توانسته مبادلات کالاها در بازار داخلی را نظام‌مند و شفاف کند، از این رو باید پس از تمرکز عمده کالاهای قابل معامله در بورس، با حمایت مجلس و دولت نسبت به توسعه صادرات محصولات ایرانی به بازارهای منطقه از کانال بورس کالا اقدام کرد.
 • آغاز اجرای طرح فعال‌سازی معادن کوچک در هرمزگان

  گروه بنگاه‌ها: با حضور مجری و تیم هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سازمان صمت استان هرمزگان، احیا و فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس در این منطقه آغاز شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، دبیر‌کل انجمن سنگ‌آهن ایران، رئیس خانه معدن استان هرمزگان و کارشناس مرتبط با طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس در این مراسم حضور داشتند.
 • تداوم روند نزولی قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: قیمت فولاد در مبادلات روز چهارشنبه نیز نزولی بود.

بیشتر

بیشتر