آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۹۹

 • استرس تجاری در بازارهای پایه

  حمزه بهادیوند چگینی
  جنگ تجاری چین و آمریکا وارد فاز جدیدی شده است که به نظر می‌رسد با دستور ترامپ برای بررسی وضع تعرفه روی ۱۰۰ میلیارد دلار واردات واشنگتن از پکن وضعیت بدتر نیز شود. این تصمیمات که با اقدامات متقابل چین مبنی بر وضع تعرفه روی ۱۲۸ قلم کالا از جمله مشروبات الکلی، سویا، خودرو و... روبه‌رو شده است نشان‌دهنده آن است که یک جنگ تمام‌عیار تجاری همه بازارهای کالایی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.
 • بازار در احاطه دو فاکتور

  دنیای اقتصاد: وضع عوارض واردات ۲۵ درصدی فولاد توسط آمریکا در انتهای سال گذشته را می‌توان در کل زنجیره قیمت فولاد و محصولات فولادی در چین و جهان تاثیرگذار دانست. با وجود این خبر و این رخداد از سوی دیگر اتفاق جدیدی در انتهای سال ۹۶ در چین رخ داد؛ موضوعی که بر اقتصاد این کشور و بازار سنگ‌آهن تاثیر می‌گذارد. بر این اساس قانون اساسی این کشور با تغییراتی مواجه شده و بر مبنای آن رئیس‌جمهوری این کشور خواهد توانست به‌صورت مادام العمر بر مسند ریاست جمهوری باقی بماند.
 • بازار در انتظار شوک رانتی

  دنیای اقتصاد : رشد قیمت دلار در روزهای اخیر موجب شد نگرانی از افزایش قیمت‌ها در بورس کالای ایران و بازار داخلی باز هم برجسته شود؛ آن‌ هم در شرایطی که ملاک قیمت‌گذاری برای قیمت‌های پایه در بورس برای اکثریت قریب به اتفاق محصولات ارز آزاد است.
 • حمایت از کالای ایرانی را محدود نکنیم

  مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ‌آهن
  شعار سال ۹۷ به سنت چندین ساله اخیر همچنان بر موضوعات اقتصادی تاکید دارد اما شاید بیراه نباشد اگر حمایت از کالای ایرانی را یکی از ملموس‌ترین و قابل فهم‌ترین شعارهایی دانست که بدون شک اقشار مختلفی از مردم می‌توانند آن را به وضوح درک کنند و نقش و سهم خود را در تحقق آن به‌درستی ببینند.
 • بازار محصولات پتروشیمی در انتظار رونق

  معامله محصولات پتروشیمی در بورس کالا از این هفته دوباره روند عادی خود را از سر می‌گیرد و بازار در انتظار رونق دوباره است.
 • چابهار قطب جدید صنعت پتروشیمی ایران

  مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: ۶ طرح پتروشیمی مجوزهای زیست محیطی را دریافت کرده‌اند که یک واحد یوتیلیتی است و پشتیبان واحدهای دیگر خواهد بود.
 • تسهیل تجارت و حمایت از کالای ایرانی از مسیر بورس کالا

  در دنیا بورس‌های کالایی یکی از ابزارهای اقتصادی مهم محسوب می‌شوند، به‌طوری که قیمت بسیاری از کالاهای اساسی موجود در دنیا، در بورس‌های کالایی کشف می‌شود. به عبارتی، بورس‌های کالایی را می‌توان فرصتی برای ایجاد رقابت و شفافیت در اقتصاد دانست.
 • تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی در تضاد با سیاست اقتصاد مقاومتی است

  یک مقام مسوول گفت: تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم و تغییرات نامناسب در مدیریت بخش، از مهم‌ترین ضعف‌های دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی است. مسعود اسدی عضو شورای مرکزی خانه کشاورز در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به آخرین دستاوردهای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی اظهار کرد: اگرچه طبق اظهارات مسوولان، بخش کشاورزی رتبه نخست در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را داراست، اما به اعتقاد بنده آن چنان که باید و شاید نظریات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی تحقق نیافته است.
 • معامله ۱۲۷ هزار تن انواع محصول در بورس کالای ایران

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بورس کالا، طی دو روز کاری هفته گذشته، حدود ۱۲۷ هزار و ۷۲۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳ هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت. طی هفته اخیر در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۲ هزار و ۳۸۰ تن قیر، ۴۰ هزار و ۹۰۰ تن مواد پلیمری، ۵۴ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۳ هزار و ۲۵۰ تن لوب کات، ۱۵ هزار و ۴۸۱ تن مواد شیمیایی، ۱۰ هزار و ۷۰۰ تن گوگرد و همچنین یک هزار و ۱۲ تن روغن خریداری شد.
 • رشد قیمت فولاد ادامه‌دار شد

  گروه بنگاه‌ها: مبادلات نخستین روزهفته با تداوم رشد قیمت همراه شد. در این روز اغلب تولید‌کنندگان نرخ های پیشنهادی فروش را افزایش دادند. به گفته فعالان بازار آهن، رشد قیمت ارز و همچنین کاهش موجودی انبار‌ها عامل رشد قیمت‌های سال جدید بوده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر