آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۹۸

 • سکه آتی در مرز ۲ میلیون تومان

  محمدحسین بابالو
  افزایش قیمت‌ها در بازار آتی سکه در روزهای نیمه تعطیل بازار داخلی نشان داد که هنوز هم نوسان قیمت دلار و اما و اگرهای بهای سکه نقدی محرک اصلی بازار آتی بوده و هست؛ آن هم در شرایطی که رشد قیمت‌ها گویی حد و مرزی نشناخته است.
 • پیش‌بینی رشد قیمت در سال ۹۷

  عارفه مشایخی
  در شرایط فعلی با افزایش بهای دلار و قیمت نفت و تاثیر مستقیم این دو شاخص روی قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی این پیش‌بینی وجود دارد که قیمت مواد اولیه دریافتی زنجیره تامین این صنعت طی سال ۹۷ با افزایش نرخ همراه باشد و ارقام بالاتری را به خود اختصاص دهد؛ در کنار این موضوع‌ پیش‌بینی دو رقمی شدن نرخ تورم و تاثیر متقابل این شاخص و بهای ارز در کنار‌ رشد اقتصادی در صنایعی همچون صنعت ساختمان که وابستگی عمیقی با بخش پایین‌دستی صنعت پتروشیمی دارد، از جمله عواملی است که سرنوشت زنجیره تامین صنعت پتروشیمی را در سال جاری رقم می‌زند.
 • کارنامه درخشان صنعت پتروشیمی در سال ۹۶

  صنعت پتروشیمی ایران با توجه به ظرفیت‌های فراوان در مسیر توسعه خود درسال ۹۶ توانست دستاوردهای ارزشمندی را رقم زده و روند پیشرفت خود را تداوم بخشد. به گزارش «شانا» صنعت نفت در اقتصاد ایران سال‌های زیادی است که عمده درآمد ملی کشور را تامین می‌کند و در واقع این بخش در اقتصاد کشور نقشی اساسی دارد؛ این صنعت به دلیل اتکای اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی - که البته در سال‌های اخیر این وابستگی روند کاهشی داشته - همواره به‌عنوان موتور محرک اقتصاد نقش‎آفرین بوده و از طریق توسعه همکاری‌های بین‎المللی، نقش موثری در پیشبرد اهداف دیپلماسی اقتصادی و تضمین امنیت ملی کشور ایفا کرده است.
 • گواهی سپرده کالایی، روشی نوین برای معامله محصولات پتروشیمی

  همزمان با انتشاراولین گواهی سپرده درصنعت پتروشیمی؛ تولید‌کنندگان محصولات مختلف پلیمری و شیمیایی می‌توانند از روش‌های نوین معامله در راستای ایجاد بازار مستمر و قیمت‌های روزانه بهره ببرند.به گزارش «نیپنا» گواهی سپرده محصول پلی‌اتیلن سنگین بادی BL۳ تولیدی یک‌مجتمع پتروشیمی در حالی در اسفند ماه جاری عرضه شد و مورد معامله قرار گرفت که این مورد، اولین گواهی سپرده کالایی در صنعت پتروشیمی محسوب می‌شود.
 • لبخند پسته ایرانی به تصمیم چین

  به نظر می‌رسد شرایط برای فعالیت مناسب‌تر پسته‌کاران ایرانی در بازارهای جهانی در حال فراهم شدن است و این موضوع نشان می‌دهد که بورس کالا باید از ظرفیت‌های خود برای حضور مناسب‌تر و فعال‌تر پسته‌کاران ایرانی در بازارهای جهانی بهره بگیرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» با وقوع جنگ تجاری بین چین و آمریکا و اعمال تعرفه‌های متقابل بین این دو کشور فرصت‌های جدیدی در برابر بازارهای کالایی ایران ایجاد خواهد شد که رویترز یکی از این فرصت‌ها را در بازار پسته دیده و بررسی کرده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر