آرشیو روزنامه شماره ۴۲۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۶۳

 • چند سوال کلیدی در بازار فولاد

  دنیای اقتصاد: بازار آهن‌آلات و مقاطع فولادی، طی هفته‌ای که گذشت با افزایش قیمت مواجه شد؛ افزایشی که این بار زیر سایه افزایش بی‌رویه بهای ارز به وجود آمد، با این حال رشد قیمتی در بازار فولاد از سایر بازارها آرام‌تر بود، این در حالی است که به گفته فعالان بازار فولاد با اینکه افزایش قیمت مشاهده شد ولی باز‌هم توجیه خرید برای خریداران باقی است و تمایل به خرید در این بازار مشاهده می‌شود؛ خریدی که البته نماینده تقاضای موثر که پیش‌زمینه رونق در این بازار است، نیست.
 • ایران در سال ۹۷ هم در زمینه تولید گندم خودکفا می‌شود

  فارس: معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایران در سال ۹۷ هم در زمینه تولید گندم برای سومین سال متوالی خودکفا می‌شود. حسن رکنی در آیین تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی استان بوشهر اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی در راستای افزایش محصولات کشاورزان، برنامه‌ریزی‌های مناسبی طی چهار سال گذشته انجام داده که سبب شده با افزایش ۲۰ درصدی این محصولات مواجه شویم.
 • جلوگیری از ایجاد قیمت‌های غیرواقعی با عرضه گندم در بورس کالا

  سنا: بورس کالا ساز و کاری است که اگر شرایط را برای توسعه آن مهیا کنیم، باعث می‌شود تا اقتصاد کشاورزی روند روبه رشدی داشته باشد. از همین رو بسیاری از کارشناسان آینده روشنی را برای بورس کالای ایران تخمین زده‌اند؛ هرچند به نظر می‌رسد دولت هم با تمام توان از محصولات عرضه‌شده در این بورس حمایت خواهد کرد. یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره عرضه انواع محصولات کشاورزی در بستر بورس کالا گفت: انتظار می‌رود در آینده عرضه همه محصولات در حوزه کشاورزی فقط از طریق بورس کالای ایران عملیاتی شود و اگر عرضه محصولات کشاورزی همچون گندم در بورس متوقف شود، در واقع برگشت به عقب است.
 • پوشش ریسک نوسانات نرخ ارز به کمک ابزارهای مشتقه

  کارشناس بانک وسرمایه‌گذاری گفت: راه‌اندازی بورس ارز و استفاده از مشتقات ارزی از ساختارهایی هستند که می‌توانند کمک بسیار فراوانی به اصلاح نرخ ارز داشته باشند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سعید عباس‌نیا درخصوص بررسی راهکارهای اصلاح نرخ ارز، گفت: هم اکنون اصلاح نرخ ارز با روش‌های دستوری اقدام صحیحی در فضای اقتصادی نیست.
 • اتخاذ تدابیر لازم برای تامین پلی‌اتیلن مورد‌نیاز صنایع پایین‌دستی

  همزمان با آغاز تعمیرات اساسی پتروشیمی مهر برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین پلی‌اتیلن سنگین مورد‌نیاز صنایع پایین‌دستی انجام شده است. مسوول تنظیم بازاردفترصنایع پایین‌دستی پتروشیمی درگفت‌وگو با «نیپنا» اظهار کرد: تعمیرات اساسی پتروشیمی مهراز ۲۱ بهمن ماه شروع و به مدت ۸ روز ادامه خواهد داشت.
 • ابرچالش‌های تاثیرگذار بر صنعت پتروشیمی

  یک فعال بخش خصوصی صنعت پتروشیمی در گفت‌وگو با «اینپیا» مشکلاتی را که دست به دست هم داده و صنعت پتروشیمی را به رکود کشانده در مواردی همچون رکود اقتصادی، مشکلات بانکی، مشکلاتی که در صادرات است و عدم برگشت پول حاصل از صادرات دانست.محمد‌علی سفید‌آبی در رابطه با کنفرانس مستربچ و کامپاند که اخیرا برگزار شده، گفت: ما در نمایشگاه حاضر شدیم تا از تکنولوژی روز اطلاع پیدا کنیم و نمایشگاه در این خصوص بسیار مفید بوده است، از سخنرانی‌ها و مقالات هم بسیار استفاده کردیم و البته خودمان هم مقاله‌ای درباره کاربرد کربن کلسیم اصولی در صنایع پلیمر ارائه کردیم.
 • ثبات قیمت فولاد در مبادلات آخر هفته

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه جاری، شمش و مقاطع فولادی از سوی اغلب تولید‌کنندگان بخش خصوصی با ثبات قیمت در بازار غیررسمی عرضه شد. این درحالی است که طی روزهای اخیر بازار شاهد رشد نرخ از سوی فعالان بود.

بیشتر

بیشتر