آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۱۷۲

 • خودنمایی ضعف تقاضای موثر

  دنیای اقتصاد: بازار مقاطع فولادی طی هفته‌ای که گذشت با ریزش قیمتی مواجه شد، این اتفاق در حالی رخ داد که قبل از این در بازه زمانی یک هفته‌ای و تا تاریخ ۲۰ مهر، بازار با رشد قیمت مواجه شده بود. با این حال دلیل این ریزش قیمت را باید در موضوع مهمی به نام «تقاضای موثر» جست‌وجو کرد. بازار مقاطع فولادی در هفته‌های اخیر؛ دست به گریبانی که با رکود دارد، انتظار اتفاق خارق‌العاده‌ای را نمی‌کشد؛ فعالان این بازار این روزها بزرگ‌ترین‌ و مثبت‌ترین اتفاق در این بازار را حکمرانی تعادل قیمتی و راحت‌شدن خیال تولید‌کننده و مصرف‌کننده می‌دانند.
 • جزئیات بسته اعتباری برای فروشندگان و خریداران پسته در بورس کالا

  برای تسریع و تسهیل در ارائه خدمات اعتباری برای گروه‌های فعال در بورس کالای ایران، دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات، صدور ضمانت نامه و گشایش اعتبار اسنادی در قالب «بسته اعتباری و خدماتی بورس» ابلاغ شد. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران» به نقل از «ایسنا» بر اساس این بسته اعتباری و خدماتی، ارائه انواع تسهیلات و صدور ضمانت‌نامه به عرضه‌کنندگان کالا و خریداران مواد اولیه از بورس کالا برای تامین بخشی از نقدینگی موردنیاز خود با توجه به ظرفیت فعالیت و برآورد هزینه انجام شده از سوی آنها، در دستور کار قرار گرفته است. به این ترتیب، برقراری تسهیلات سرمایه در گردش برای این گروه یکی از خدماتی است که در این بسته در نظر گرفته شده که براساس آن، حداکثر تسهیلات پرداختی و نرخ سود تسهیلات اعطایی مطابق جدول ذیل خواهد بود.
 • پول گندمکاران طی روزهای آتی تسویه می‌شود

  وزیرجهاد کشاورزی ضمن عذرخواهی از گندمکاران برای تعویق در پرداخت مطالباتشان اعلام کرد: با پیگیری‌های دولت و سازمان برنامه و بودجه سعی داریم طی روزهای آتی پول گندمکاران پرداخت و تسویه شود.
 • کاهش قیمت فولاد به پایان هفته سرایت کرد

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه جاری، شمش فولاد کیمیا با کاهش ۳۰ تومانی در هر کیلو در بازار غیررسمی عرضه شد.در این روز، مقاطع فولاد بناب نیز شاهد افت نرخ در این بازار بود.

بیشتر

بیشتر