آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۱۷۰

 • گنج عراق برای بنگاه‌های ایرانی

  دنیای اقتصاد: همایش بزرگ دو روزه بازار عراق که با حضور جمع قابل توجهی از مسوولان، مدیران، فعالان تجاری و کارشناسان تهران برگزار شد با استقبال چشمگیری از سوی دست‌اندرکاران این بازار قرار گرفت. بازیگران بازار عراق معتقدند هرچند تمرکز‌گرایی بر یک بازار خاص همواره عواقب خطرناکی را می‌تواند برای کشورها به همراه داشته باشد با این حال نباید از این مهم نیز غافل بود که بازار عراق به زودی محل رقابت شرکت‌های بزرگ صنعتی، تولیدی و خدماتی از سراسر دنیا خواهد شد.
 • الزام طراحی دماسنج برای بازار فولاد

  دنیای اقتصاد: تاثیر‌پذیری قیمت‌ها در بازار فولاد از مولفه‌های جهانی و شرایط داخلی عرضه و تقاضا و مولفه‌های گوناگونی همچون «بازارسازی‌ها» و «عرضه‌های اختیاری و گزینشی»، نیاز این بازار به مفهوم «شاخص فولاد» را بیش از پیش افزایش داده است.
 • مکانیزم بورس کالا سبب شفافیت قیمت خرما می‌شود

  معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی از تولید، فرآوری و بازرگانی خرما حمایت می‌کند، گفت: وام به افرادی که در این زمینه فعالیت کنند به دو صورت تعلق می‌گیرد؛ یک راه این است که به صادر‌کنندگان بعد از آنکه اهلیت آنها تایید شد ظرف ۴۸ ساعت وام داده می‌شود و راه دوم بورس کالا است که سبب شفافیت قیمت خواهد شد.
 • تداوم کاهش نرخ شمش

  گروه بنگاه‌ها: شمش فولاد از سوی برخی از خصوصی‌ها از جمله فولاد کیمیا، بریس و اصفهان دُر کاهشی بین ۳۰تا ۱۰۶ تومان را در هر کیلو تجربه کرد. به گفته فعالان بازار، نبود تقاضا برای مقاطع در بازار غیر‌رسمی عامل اصلی کاهش قیمت‌ها است.
 • پایان خرید تضمینی گندم

  معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: از آغاز فصل برداشت ۸ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۵۰۰ تن گندم باارزش بالغ بر ۱۱۶ هزار میلیارد ریال از گندمکاران خریداری شد.یزدان سیف مدیر‌عامل شرکت بازرگانی دولتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم در استان‌های سردسیری روزهای پایانی خود را پشت سر می‌گذارد، اظهار کرد: از آغاز فصل برداشت ۸ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۵۰۰ تن گندم باارزش بالغ بر ۱۱۶ هزار میلیارد ریال از گندمکاران خریداری شد.به گفته وی تا کنون ۸۵ هزار میلیارد ریال معادل ۷۴درصد بهای گندم‌های تحویلی به حساب گندمکاران واریز شده است.
 • پیشنهاد سندیکای آلومینیوم برای تامین پایدار شمش صنایع پایین دستی

  گروه بنگاه‌ها: سندیکای صنایع آلومینیوم ایران با ارائه پیشنهادهایی خواهان تامین پایدار شمش آلومینیوم برای صنایع پایین‌دستی شد.به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ اعضای هیات رئیسه سندیکای آلومینیوم در دیدار با مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو با برشمردن مشکلات تامین شمش از کارخانه‌های داخلی، پیشنهادهایی برای عبور از این چالش ارائه دادند.
 • اتصال مجتمع فولاد سبا به شبکه ریلی کشور

  گروه بنگاه‌ها: با حضور وزیر راه و شهرسازی و با سرمایه‌گذاری و همکاری فولادمبارکه، ایستگاه راه آهن «ریز» افتتاح شد و در نتیجه مجتمع فولاد سبا به شبکه ریلی کشور متصل شد.در این مراسم عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، از سرمایه‌گذاری و همکاری فولادمبارکه در افتتاح این دو پروژه به‌عنوان یک اتفاق بزرگ یاد و تصریح کرد: خوشبختانه با این کار که با سرمایه‌گذاری و مشارکت فولادمبارکه انجام شد، تقریبا حمل سه‌میلیون تن بار از جاده به ریل منتقل و شرایطی فراهم می‌شود که مواد اولیه مجتمع فولاد سبا و بخشی از محصولات آن از طریق خطوط ریلی جابه جا شود.آخوندی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حقیقت با این سرمایه‌گذاری شرایطی فراهم شد که راه‌آهن مسافری ریز به سمت اصفهان نیز فعال شود که در حقیقت همان موضوع راه آهن حومه است.

بیشتر

بیشتر