به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید تلاش کنیم از جهش تولید برای افزایش سرمایه اجتماعی و بالابردن وحدت‌ملی استفاده کنیم و در سایه وحدت‌ملی است که می‌توانیم در مسیر رشد و پایندگی ملت ایران ادامه دهیم. وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با بیان اینکه اصل شفافیت مهم‌ترین عواملی است که موفق شدیم به کمک آن به سود قابل‌توجه در فعالیت‌های اقتصادی برسیم، گفت: هشت سامانه شفافیت در وزارت تعاون استقرار یافته است به‌گونه‌ای که سال گذشته به تمام شرکت‌ها بخشنامه‌ای ابلاغ کردیم که تمام کالاهایی که قابلیت عرضه در بورس‌کالا را دارند، باید در بورس‌کالا عرضه شوند و این هدف در برخی از شرکت‌ها اجرایی شده است.

وی گفت: معاونت اقتصادی وزارت تعاون در ابتدای سال با سیاستگذاری صحیح و فرماندهی مناسب برای تحقق این شعار گام برداشت و برنامه‌های لازم را به بنگاه‌های زیر‌مجموعه ابلاغ کرد و در پایان نیز در ماه‌های اخیر بنگاه‌های اقتصادی را ارزیابی کرد و شاخص بهره‌وری بنگاه‌های اقتصادی را اندازه‌گیری کرد و این کار جدیدی بود که در زیرمجموعه واحدهای وزارت تعاون انجام شد.

وی ادامه داد: هدف جهش تولید و رشد پایدار در سطح کلان اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه در حوزه‌ها و لایه‌های گوناگون زمینه‌های این امر را فراهم کنیم. اگر بخواهیم جهش تولید را به صورت مستمر ادامه دهیم و به رشد پایدار در سطح کلان در کشور نائل آییم باید در جنبه‌های حوزه‌های نهادی، ساختاری و سطح خرد، تحولاتی را ایجاد کنیم.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند