به گزارش روابط عمومی شرکت ایمیدرو، خداداد غریب‌پور در جمع تعدادی از مدیران ایمیدرو با اشاره به اهمیت اقدامات توسعه‌ای این سازمان که بُعد هزینه‌ای دارد، افزود: برنامه‌ها و سیاست‌های ایمیدرو در سال ۹۹ به این امر معطوف شده است که با اجرای طرح‌های نیمه تمام، میزان تولیدات کشور در حوزه‌های مختلف (فولاد، آلومینیوم، مس، سرب و روی و...) افزایش یابد. این اقدام در راستای ایفای نقش توسعه‌ای ایمیدرو خواهد بود.

وی با بیان اینکه بودجه این سازمان در سال «جهش تولید»، از رشد ۴/ ۲ برابری برخوردار خواهد بود، گفت: توسعه بخش معدن و صنایع معدنی می‌تواند برای دولت درآمد پایدار ایجاد کند و ضمن اشتغال‌زایی، اقتصاد کشور را برای رسیدن به استقلال اقتصادی و خودکفایی و توسعه اقتصاد غیرنفتی متحول سازد.رئیس هیات عامل شرکت ایمیدرو تصریح کرد: به همین دلیل، میزان اعتبارات سرمایه‌گذاری از محل منابع داخلی ایمیدرو در بودجه سال ۹۹ معادل ۱۸ هزارمیلیارد ریال مصوب شده است که در مقایسه با بودجه مصوب سال گذشته، معادل ۴/ ۲ برابر افزایش یافته است.

 اکتشافات، زیر ساخت و تامین مواد معدنی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخشی از بودجه مذکور برای توسعه زیرساخت‌های معدن و صنایع معدنی و تکمیل اکتشافات اختصاص می‌یابد.‌غریب‌پور افزود: با توجه به اینکه معدن و صنایع معدنی نقش پیشران در اقتصاد دارد، اولویت دیگر ایمیدرو، تامین مواد معدنی صنایع تولیدی در داخل کشور خواهد بود.وی تصریح کرد: براین اساس، به منظور تامین و افزایش تولید مواد معدنی برای سال ۹۹ جلسات کارشناسی برنامه تولید با حضور مدیران عامل شرکت‌های تولیدی تحت پوشش، مدیران مجتمع‌ها و همچنین مدیران تخصصی سازمان برگزار شد.

 افزایش تولید

رئیس هیات عامل شرکت ایمیدرو خاطرنشان کرد: با توجه به عملکرد تولید سال ۹۸ و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های بالقوه، برنامه تولید سال ۹۹ افزایش یافته است تا صنایع بزرگ تولیدی با کمبود مواد معدنی مواجه نباشند. این برنامه‌ریزی در راستای «جهش تولید» و «رشد اقتصادی» است.

  افزایش ۲۵ درصدی بودجه «تولید»

غریب‌پور افزود: در بودجه امسال ایمیدرو، تولید مواد معدنی حوزه در سال ۹۹ نسبت به بودجه مصوب سال ۹۸ به‌طور میانگین به میزان ۲۵ درصد افزایش یافته است.وی گفت: این اقدام موجب خواهد شد تا پروژه‌هایی همچون آلومینای ایران(جاجرم) و آلومینیوم جنوب (سالکو) با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار بگیرند.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند