به گزارش روابط عمومی هلدینگ سرمایه‌گذاری تجاری شستان، داود عباسی، مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری تجاری شستان با بیان اینکه این هلدینگ از سال ۱۳۸۷ با هدف توسعه و تکمیل صنایع مختلف تاسیس شد و پا به عرصه صنعت پتروشیمی و معادن گذاشت و اکنون در پنج حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، نیرو و انرژی، معدن و صنایع معدنی، فولادی، مالی تجاری و بازرگانی مشغول به فعالیت است، اعلام کرد: سال ۱۴۰۲ موفق به تولید ۵.۱۹ میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی شده‌ایم. این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴.۸۲ میلیون تن بوده است. به گفته عباسی؛ بر اساس آمار به‌‌‌دست آمده، هلدینگ سرمایه‌گذاری تجاری شستان در حوزه تولید محصولات پتروشیمی رشد ۸ درصدی را شاهد بوده است و توانسته ۷‌درصد تولید محصولات پتروشیمی کشور را تامین کند.

همچنین این هلدینگ با صادرات ۳.۴ میلیون تن محصولات پتروشیمی، فولادی و عمرانی کشور توانسته رشد ۱۰ درصدی صادرات انواع محصولات را در سال ۱۴۰۲ با وجود مشکلات عدیده‌‌‌ای محقق کند. شرکت‌هایی که در این سال‌ها هلدینگ شستان توانسته سهام مالکیت را در آنها داشته باشد، شامل شرکت پتروشیمی بوشهر، شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه، شرکت پتروشیمی مرجان، بازرگانی خارجی شستان، مجتمع پتروشیمی بدر شرق، پتروپالایش نگین مکران، پارس تامین مجد، سمت و سوی ایرانیان، مهندسی توسعه پترو فرآیند کرخه، پلی پروپیلن سپهر مکران، فروسیلیسیم خمین و شرکت فولاد امیرکبیر کاشان است.

همچنین هلدینگ شستان سهامدار کلیدی و دارای کرسی هیات‌مدیره در شرکت‌هایی همچون شرکت پلیمر آریاساسول، هلدینگ سرمایه‌گذاری غدیر، شرکت دماوند انرژی عسلویه، پایانه‌‌‌ها و مخازن پتروشیمی، بیمه کوثر، شرکت فرآوری مواد معدنی ایران است و در شرکت‌هایی همچون پالایشگاه نفت امام خمینی شازند اراک، پارس تامین نوید رایانه، انبوه‌سازان هشتم، شرکت حفاری شمال، شرکت مخمل ابریشم کاشان و شرکت پشم‌‌‌بافی افشار یزد سهامدار است. گفتنی است، شرکت‌های فولاد امیرکبیر کاشان با نماد «فجر» و فروسیلیسیم خمین با نماد «فروسیل» از هلدینگ شستان سال گذشته وارد بازار بورس شدند و اواخر سال گذشته بود که هلدینگ شستان نیز با نماد «وشستان» در بورس تهران درج شد و در نظر دارد پس از اتمام ارزش‌‌‌گذاری سهام شستان، در سه‌ماه نخست سال‌جاری، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین عرضه اولیه‌‌‌های تاریخ بورس در صف عرضه شرکت بورس قرار گیرد.