نشست پایش دوره‌ای طرح‌های معدن و صنایع معدنی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، پایش دوره‌ای طرح‌های بخش معدن و صنایع معدنی ایمیدرو با حضور حسام مقدمعلی، معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، سعید پیرمرادی، مدیر صنایع معدنی، امید امامی، مدیر معادن، محمد آقاجانلو مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران و مدیران عامل و مجریان طرح‌ها برگزار شد.

محمدرضا احمدی مدیرعامل مجتمع فولاد کردستان در این نشست، گزارش پیشرفت و موانع و مشکلات موجود در روند اجرای پروژه احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی به روش پرد (PERED)  با ظرفیت سالانه ۶/ ۱ میلیون تن درشهرستان بیجار و نیز پروژه احداث کارخانه فولادسازی و نورد گرم با ظرفیت سالانه یک میلیون تن در شهرستان قروه را بیان کرد.

همچنین سید‌محمد میرعارفین به بیان گزارش عملکرد طرح احداث کارخانه پترولیوم کک پرداخت. تامین و تخصیص خوراک این کارخانه یکی از مباحث مطرح‌شده در این نشست بود که مورد بحث قرار گرفت.

طی این نشست، آخرین وضعیت و چالش‌های طرح ساخت کارخانه تولید الکترود گرافیتی اردکان، طرح تیتانیوم کهنوج و نیز بوکسیت گینه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهایی نیز برای رفع آنها ارائه شد.