آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۰۹۸

 • راهکار هماهنگی صنفی در بانک‌ها

  دنیای‌اقتصاد: کارشناسان اقتصادی بر این باورند که به‌دلیل نقش مهم بانک‌ها در تامین مالی فعالیت‌های اقتصادی و همچنین ثبات بازارهای مالی، سلامت مالی بانک‌ها همواره از دغدغه‌های اصلی سیاست‌گذاران اقتصادی بوده است. از سوی دیگر با تغییر فضای بانکداری به سمت گسترش بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری، به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه ناهماهنگی در اجرای تصمیمات، ضرورت تشکلی یکپارچه و منسجم به‌منظور تعامل دوطرفه بین بانک‌ها و بانک مرکزی به‌عنوان سیاست‌گذار پولی و مقام ناظر اهمیت بالایی دارد.
 • چهار ضلعی برگشت دلا‌ر

  دنیای‌اقتصاد: یک عامل سیاسی و سه عامل اقتصادی، به دلار کمک کردند که به کانال ۲۴ هزار تومانی بازگردد. مبهم‌تر شدن آینده برجام، متغیر سیاسی است که انتظارات معامله‌گران ارزی را تحت‌تاثیر قرار داده است. در کنار این، بالا بودن رشد نقدینگی، منفی بودن نرخ بهره واقعی و دشواری دسترسی به درآمدهای صادراتی عوامل اقتصادی هستند که از تغییر مسیر قیمت دلار حمایت کرده‌اند. بازار برای اینکه بار دیگر در مسیر کاهشی قرار بگیرد،‌ در کنار امیدواری‌های سیاسی نیاز دارد که گشایش‌های عملی را نیز تجربه کند.
 • محاسبه سود حساب‌های ارزی

  برای مشتریان بانک‌های کشور امکان افتتاح حساب‌های ارزی نیز وجود دارد که نرخ سود این حساب‌ها توسط بانک‌ها متناسب با بازدهی به‌کارگیری این منابع تعیین و بر مبنای رویه‌های متداول در بازارهای بین‌المللی به‌صورت ارزی پرداخت می‌شود.
 • استفاده از فرصت طلایی راه‌اندازی صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی

  تمرکززدایی از الزامات هر روز صنعت بیمه کشور به‌شمار می‌رود و باید در امر بیمه‌گری، جای‌جای کشور پهناور ایران مورد توجه دقیق و ویژه‌ قرار گیرد. به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی در نشست شورای هماهنگی استان خوزستان با تاکید بر ضرورت گسترش زیرساخت‌های الکترونیکی و همچنین اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه از زیرساخت‌های قابل‌قبولی در عرصه فناوری‌های نوین برخوردار است اما باید شرایط به‌گونه‌ای طراحی شود تا سراسر کشور از این ظرفیت مطلوب استفاده کنند. رئیس‌کل بیمه مرکزی برپایی مداوم جلسات شورای هماهنگی استان‌ها را از راهکارهای مهم توسعه صنعت بیمه ارزیابی کرد و گفت: با وجود تمامی تلاش‌های صورت‌گرفته میزان حق‌بیمه تولیدی در سطح استان خوزستان چندان قابل قبول نیست و با توجه به قابلیت‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی خوزستان این میزان باید به چند‌برابر افزایش یابد. او شرکت‌های بیمه را به پرهیز از رقابت‌های نادرست و غیرحرفه‌ای دعوت کرد و افزود: ارائه نرخ و شرایط حرفه‌ای در گرو ایجاد فضایی امن در عرصه بیمه‌گری و امکان حضور برابر تمامی شرکت‌ها در مناقصه‌ها و میدان‌های دیگر رقابت است.
 • خدمات تازه خرید و فروش ارز دیجیتال

  گروه شرکت‌ها: بستر خدمات ارزی بین‌الملل آنلاین نیک‌پرداخت به منظور افزوده شدن امکان تبادل ارز دیجیتال، اقدام به تغییر لوگو کرد. در تمام کشورها و از طریق درگاه‌های معتبر، نقل و انتقال آنلاین ارزی ممکن است اما در ایران به دلیل وجود تحریم‌های مالی، این امکان وجود ندارد.
 • تولید صنعتی ژاپن به پایین‌ترین سطح ۷ ساله رسید

  دولت ژاپن در گزارشی اعلام کرد، به دلیل تاثیرات منفی ویروس کرونا در تولید در بخش‌های حمل‌ونقل و ماشین‌آلات، تولید صنعتی ژاپن در سال ۲۰۲۰ به پایین‌ترین سطح ۷ سال اخیر رسیده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شین‌هوا و به گفته وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن، تولید در سال ۲۰۲۰ حدودا ۱/ ۱۰ درصد کاهش یافته و شاخص تولید کارخانه‌ها و معادن به ۹/ ۹۰ واحد رسیده است. معیار این شاخص ۱۰۰ واحد است که مربوط به سطح تولید سال ۲۰۱۵ است. داده‌های این وزارتخانه نشان داد، فقط در ماه دسامبر، شاخص تولید کارخانه‌ها و معادن، ۶/ ۱ درصد از دست داده و به ۲/ ۹۳ رسیده است، درحالی‌که آخرین بازخوانی مربوط به افت نیم‌درصدی تجدیدنظر شده در ماه نوامبر است.
 • کاهش هزینه مصرف‌کنندگان آمریکایی

  هزینه مصرف‌کنندگان در آمریکا در دسامبر ۲۰۲۰ برای دومین ماه پیاپی در بحبوحه محدودیت‌های بیشتر برای مهار گسترش همه‌گیری ویروس کرونا و پایان مزایای دولتی برای میلیون‌ها بیکار آمریکایی کاهش یافت.
 • افزایش ارزش دلار کانادا

  دلار کانادا با غلبه اقتصاد بر تعطیلی‌ها، رشد داشت. به گزارش «ایبِنا»، به نقل از رویترز، دلار کانادا ۴/ ۰ درصد در برابر دلار آمریکا رشد داشت. ارزش دلار کانادا در برابر همتای آمریکایی خود تقویت شد همان‌طور که داده‌ها نشان می‌دهد رشد بیش از انتظار اقتصاد داخلی نوسانات وال استریت را جبران می‌کند، و لوونی بخشی از افت این هفته را بر می‌گرداند.
 • بهترین عملکرد اقتصادی آسیا به ویتنام رسید

  اقتصاد ویتنام توانست به‌رغم فشار سنگین پاندمی کرونا در سال ۲۰۲۰ نسبت به سایر کشورهای منطقه عملکرد بهتری داشته باشد و به رشد ۹/ ۲ درصدی دست پیدا کند.
 • رکورد ۱۱ ساله نرخ بیکاری در ژاپن

  بازار کار ژاپن در سال ۲۰۲۰ تحت فشار بحران کرونا با بدترین سقوط خود در ۴۵ سال اخیر روبه‌رو شد و نرخ بیکاری این کشور به بالاترین رکورد خود در ۱۱ سال اخیر رسید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شین‌هوا، بازار کار ژاپن در سال ۲۰۲۰ تحت فشار بحران کرونا با بدترین سقوط خود در ۴۵ سال اخیر روبه‌رو شد و نرخ بیکاری این کشور به بالاترین رکورد خود در ۱۱ سال اخیر رسید. طبق اعلام وزارت سلامت، کار و رفاه ژاپن شاخص موجودیت شغل در ژاپن ۴۲/ ۰ واحد افت کرده و به ۱۸/ ۱ واحد رسیده است که این به معنای این است که برای هر ۱۰۰ نفر جویای شغل ۱۱۸ موقعیت جدید شغلی وجود دارد. این نشان‌دهنده بدترین سقوط بازار کار ژاپن از زمان افت ۵۹/ ۰ واحدی این شاخص در ۱۹۷۵ تا کنون است و حالا این شاخص به پایین‌ترین سطح خود از ۲۰۱۴ تا کنون رسیده است. همچنین در گزارش جداگانه‌ای اعلام شد نرخ بیکاری ژاپن با ۴/ ۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته به ۸/ ۲ درصد رسیده است و این اولین رشد نرخ بیکاری از سال ۲۰۰۹ تا کنون است .

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر