آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۰۷۷

 • آنالیز مطالبات غیرجاری در فصل نخست

  دنیای‌اقتصاد: گزارش مرکز پژوهش‌ها نشان می‌دهد که رشد مطالبات غیرجاری در فصل بهار سال‌جاری معادل ۵/ ۱۹ درصد بوده که نسبت فصل زمستان سال گذشته به میزان ۱۵ واحد درصد رشد داشته است. همچنین این آمار نشان می‌دهد که نسبت مطالبات غیرجاری در بانک‌های غیردولتی بیشتر از بانک‌های دولتی تخصصی و تجاری است که از دلایل یادشده برای آن، می‌توان به عدم رعایت مقررات توسط بانک‌های خصوصی در پی عدم نظارت صحیح بانک مرکزی اشاره کرد.
 • آغاز قدرتمند طلا در سال ۲۰۲۱

  دنیای اقتصاد: طلا سال ۲۰۲۱ را با شکست مرز روانی ۱۹۰۰ دلاری آغاز کرد. پس از آنکه طلا در سال ۲۰۲۰، بهترین عملکرد خود را با بازدهی بیش از ۲۴ درصد به ثبت رساند، این فلز ارزشمند در روزهای اولیه سال جدید با قدرت کار خود را آغاز کرد و سد ۱۹۰۰ دلاری را که هفته‌ها در تلاش برای عبور از آن بود را با قدرت پشت سر گذاشت. طلا در ماه دسامبر بیش از ۷/ ۶ درصد افزایش قیمت داشت و درحالی‌که هنوز بیشتر از ۴ روز از ماه ژانویه نگذشته است، طلا در این مدت بیش از ۷/ ۱ درصد افزایش قیمت داشت تا مجددا تلاش جدیدی را برای ورود به هزاره سوم قیمتی خود آغاز کند.
 • عوارض بیمه صرف کاهش تلفات و پیشگیری ازحوادث شود

  گروه شرکت‌ها: تامین مالی و ایجاد فضای آرامش در جامعه از مهم‌ترین اهداف صنعت بیمه به شمار می‌رود. غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در نشست هم‌اندیشی مدیران و کارشناسان صنعت بیمه و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن اعلام این مطلب افزود: پذیرش ریسک بخش‌های تولیدی و خدماتی تنها بخشی از ماموریت‌های صنعت بیمه است و باید از منظر گسترش اشتغال، تولید ثروت و تزریق آرامش به جامعه نیز به فعالیت‌های آن توجه کنیم.
 • خطر بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت برای بازار کار

  کارکنان دولت که «مشمول بازنشستگی پیش از موعد» شوند، خطری جدی برای بازار کار خواهند بود؛ چراکه آنها به انبوه جویندگان کار می‌پیوندند و رقیب بیکاران فعلی وتهدیدی برای شاغلان در بخش غیردولتی خواهند شد.
 • سکه بر فراز سقف ۲۰ روزه

  دنیای‌اقتصاد: سکه در سومین روز هفته به بالای مرز ۱۲ میلیون تومانی بازگشت. روز دوشنبه، فلز گرانبهای داخلی ۲۰۰ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رساند و به محدوده ۱۲‌میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید. آخرین بار سکه حدودا سه هفته پیش توانسته بود قیمت بالاتری را نسبت به روز دوشنبه تجربه کند.
 • دو سناریو برای اقتصاد کشورهای عرب

  سازمان ملل در گزارشی رشد اقتصادی جهان عرب را در دو سناریوی خوش بینانه و بدبینانه بررسی کرد. به گزارش «ایسنا» سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد متوسط رشد اقتصادی کشورهای عربی در سال ۲۰۲۱ در سناریوی خوش‌بینانه ۵/ ۳ درصد و در سناریوی بدبینانه ۸/ ۲‌درصد خواهد بود.
 • شاغلان کم‌درآمد در کدام نقطه اروپا بیشتر هستند؟

  کشورهای شرق و شمال شرق اروپا بیشترین نسبت شاغلان کم‌درآمد را دارند. به گزارش «ایسنا» به نقل از مرکز آمار اروپا، تازه‌ترین داده‌های جمع‌آوری‌شده از وضعیت درآمد شاغلان اروپایی (تا سال ۲۰۱۸) نشان می‌دهد به‌طور متوسط ۳/ ۱۵درصد شاغلان درآمد پایین داشته‌اند. طبق تعریف اتحادیه اروپا، درآمد پایین به داشتن درآمد کمتر از دو سوم متوسط درآمد اطلاق می‌شود. در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ۵/ ۲۳درصد شاغلان کشور لتونی درآمد پایین داشتند. لیتوانی با ۳/ ۲۲ درصد، استونی با ۲۲درصد، لهستان با ۹/ ۲۱درصد و بلغارستان با ۴/ ۲۱درصد دیگر کشورهایی هستند که بیشترین نسبت شاغلان کم درآمد را داشته‌اند. از طرف دیگر اما تنها ۶/ ۳درصد شاغلان سوئدی درآمد پایین داشته‌اند. این رقم برای شاغلان پرتغالی ۴درصد، فنلاندی‌ها ۵درصد، ایتالیایی‌ها ۵/ ۸درصد، فرانسوی‌ها ۶/ ۸درصد و دانمارکی‌ها ۷/ ۸درصد اندازه‌گیری شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر