آرشیو روزنامه شماره ۵۰۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۰۳۰

  • ابهامات واکسن کرونا برای طلا

    دنیای‌اقتصاد: با اینکه طلا روز دوشنبه و پس از انتشار خبر موفقیت‌آمیز بودن آزمایش واکسن کرونای شرکت داروسازی Pfizer طی یک روز بیش از ۵/ ۴ درصد سقوط قیمتی را تجربه کرد اما روز سه‌شنبه تا حدودی توانست ضرر روز قبل خود را پاک کند و با افزایش حدود یک درصدی به مرز قیمتی ۱۸۸۰ دلار برسد.
  • تماشای ارز از بیرون گود

    دنیای‌اقتصاد: نوسانات زیاد در بازار ارز و سکه، معامله‌گران بزرگ را به حاشیه رانده است. قیمت دلار در روزهای اخیر جابه‌جایی‌های زیادی را تجربه کرده است. در یک روز تا کف ۲۳ هزار تومانی افت کرد و در روزی دیگر تا سقف ۲۸ هزار تومانی پرواز کرد. تمام این اتفاقات هم در کمتر از یک هفته به ثبت رسیده است.
  • فروش ۳۵۰ میلیارد تومان اوراق در حراج ۲۴

    بانک مرکزی اعلام کرد که در آخرین مرحله حراج اوراق دولتی تنها ۳۵۰ میلیارد تومان اوراق به فروش رفته است، این رقم نسبت به حراج قبل روند نزولی ثبت کرده است. به گزارش بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه روز چهارشنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۹ درخصوص برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی به اطلاع می‌رساند، طی برگزاری بیست وچهارمین مرحله از این حراج، دو بانک و پنج صندوق سرمایه‌گذاری سفارش‌های‌ خود را به ارزش ۳۶ هزار میلیارد ریال در سامانه‌های بازار بین‌بانکی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کردند.

بیشتر