آرشیو روزنامه شماره ۴۹۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۹۶۹

 • عقب­‌نشینی پول پرقدرت

  دنیای‌اقتصاد: حجم پول پرقدرت در دومین ماه تابستان به ۳۶۷ هزار میلیارد تومان رسیده که این رقم نسبت به آخرین آمار اعلام شده در خردادماه به میزان ۷/ ۱۶ هزار میلیارد تومان کمتر بوده است. با این رقم رشد سالانه پایه پولی نیز به سطح ۲۸ درصد رسیده است. بنابراین طی دو ماه ۱۲ واحد درصد از رشد پایه پولی کاسته شده است. «دنیای‌اقتصاد» در یک گزارش تحلیلی، به بررسی فرضیه کاهش رشد پایه پولی در مردادماه پرداخته است. مطابق این بررسی‌ها، تغییر سیاست در تامین منابع بودجه، در این روند کاهشی اثرگذار بوده است.
 • دلار گرفتار حبس شد

  دنیای اقتصاد: تردید معامله‌گران ارزی، بازار دلار را گرفتار حبس قیمتی کرده است. در ادامه روند کم نوسان، دیروز اسکناس آمریکایی ۶۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و با خروج از کانال ۲۳ هزار تومانی به بهای ۲۲ هزار و ۹۷۰ تومان رسید. با این حال، این افت هم باعث نشد که در دیدگاه معامله‌گران نسبت به آینده قیمتی این ارز تغییر خاصی ایجاد شود، چرا که رفت و برگشت در کانال ۲۳ هزار تومان، طی روزهای اخیر چند بار اتفاق افتاده است.
 • پرداختی ارزی برای مخارج کرونا

  طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه تاکنون از محل برداشت یک میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای تامین هزینه‌های کرونا، ۵۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.
 • سرمایه بانک کارآفرین به ۴ هزار میلیارد تومان می‌رسد

  گروه شرکت‌ها: با توجه به موافقت بانک مرکزی با افزایش سرمایه بانک کارآفرین از محل تجدید‌ارزیابی املاک، مطالبات حال‌شده و آورده نقدی سهامداران، پس از صدور موافقت سازمان بورس و با برگزاری مجمع فوق‌العاده، سرمایه این بانک به ۴هزار میلیارد افزایش خواهد یافت.
 • نوبخت: ایران از سرمایه‌گذاری ترکیه استقبال می‌کند

  معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: از اینکه کشور دوست و برادر ما ترکیه و سرمایه‌گذاران شریف و کوشای آن برای فعالیت مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و ترکیه اقدام می‌کنند استقبال می‌کنیم. به گزارش «ایرنا»، محمدباقر نوبخت در مراسم افتتاح یک شرکت تولیدی با سرمایه‌گذاری خارجی از ترکیه در شهرک صنعتی کاسپین در قزوین افزود: به‌عنوان عضوی از هیات دولت به این سرمایه‌گذاران خوشامد گفته و تلاش می‌کنیم زمینه را برای فعالیت آنها فراهم کنیم. وی گفت: شرکت ای‌جی‌تی با توجه به سابقه حضور در عرصه صنعت قطعا می‌تواند از امکانات موجود در این استان برای فرآوری تولیدات به نحو شایسته استفاده کند. نوبخت افزود: امیدواریم که در سفرهای بعدی شاهد افتتاح فازهای بعدی این شرکت در ایران باشیم. شرکت ای‌جی‌تی در زمینه تولید انواع پارکت و پروفیل با ۴۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی کاسپین قزوین برای ۱۵۰ نفر در مرحله نخست اشتغال‌زایی کرده است.
 • ضربه دائمی کرونا به بازار کار آمریکا

  دنیای‌اقتصاد: پیش‌بینی می‌شود که همچنان بخش بزرگی از شغل‌های از بین رفته در دوره اوج همه‌گیری کرونا دوباره به بازار کار بازگردد و افرادی که شغل خود را از دست داده‌اند به کارهای سابق خود بازگردند. اما در همین راستا تحلیلگران بانک آمریکایی گلدمن‌ساکس هشدار داده‌اند که این امکان وجود دارد که بخش قابل توجهی از این شغل‌ها برای همیشه از بین رفته باشند. تحلیلگران این بانک پیش‌بینی کرده‌اند که این احتمال وجود دارد که یک‌چهارم شغل‌های از دست رفته در دوره کرونا دائمی باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر