آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۹۲۱

 • پیش‌فروش «یورو» در بازار

  دنیای‌اقتصاد: بانک مرکزی طرح جدیدی را برای مدیریت بازار دارایی‌ها معرفی کرد. بر این اساس، سیاست‌گذار پولی قرار است به‌زودی طرح گواهی سپرده یورویی را به شورای پول و اعتبار ببرد. در این طرح، افراد متقاضی گواهی معادل ریالی یورو را در زمان خرید می‌پردازند و در زمان سررسید نیز علاوه‌بر کسب یک سود مشخص می‌توانند با تضمین بانک مرکزی، یورو دریافت کنند. این طرح می‌تواند نقدینگی‌های سرگردان را جمع‌آوری کند و در عین حال، به افرادی که نگران ارزش دارایی خود هستند، یک پیشنهاد جذاب دهد.
 • چهارمین صعود متوالی طلا در هفته آتی

  دنیای اقتصاد: طلا سه هفته متوالی است روند مثبت خود را حفظ کرده است و طی این سه هفته ۸۶ دلار افزایش قیمت را رقم زده است؛ با این وجود کارشناسان و معامله‌گران در بازار با اکثریت قاطعی نظر به افزایش مجدد قیمت طلا در هفته آینده دارند. نتایج هر دو نظرسنجی سایت کیتکو که شامل متخصصان حرفه‌ای بازارها و سرمایه‌گذاران است، نشان می‌دهد که بیش‌ از دوسوم رای‌دهندگان بر افزایشی بودن قیمت طلا نظر دارند. در صورت تحقق پیش‌بینی‌ها، طلا مجددا به سوی مرز ۱۸۰۰ دلاری یورش خواهد بود.
 • تولید ۶/ ۸ هزار میلیارد تومان حق بیمه در دو ماه ۹۹

  مبلغ حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی در دوماه نخست سال‌جاری به ترتیب در حدود ۶/ ۸ و ۲/ ۴ هزار میلیارد تومان است.
 • احیای رشد اقتصادی مساله‌ای زمان‌بر خواهد بود

  چارلز اوانز گفت به دلیل شیوع کرونا، برخی از فرصت‌های رشد برای همیشه از دست رفته‌اند.
 • افزایش سوددهی شرکت‌های صنعتی چین برای نخستین بار در ۶ ماه اخیر

  ایبنا: سوددهی شرکت‌های صنعتی چینی در ماه مه برای نخستین بار در ۶ ماه اخیر افزایش پیدا کرد؛ نشانه‌ای که از جنب‌وجوش احیای اقتصادی این کشور حکایت دارد.
 • تکذیب پرداخت مرحله دوم تسهیلات یک میلیون تومانی

  سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت کار و رفاه اجتماعی از ارسال مجدد پیامک با سرشماره V.Refah به ۹۱۰ هزار خانواری که در ارسال پیامک اشتباه کرده بودند و خانوارهایی که مشمول وام یک میلیون مازاد می‌شوند خبر داد و گفت: بنابراین موضوع پرداخت مرحله دوم تسهیلات یک میلیون تومانی صحت ندارد. به گزارش «ایسنا» ‌حسین میرزایی در رشته توییتی نوشت: هفتم تیرماه، با سرشماره V.Refah برای ۹۱۰ هزار سرپرست خانواری که کد ملی خود را به اشتباه یا با شماره تلفن‌همراه دیگران ارسال کرده بودند، پیامک مجدد ارسال شد. این افراد حداکثر پنج روز از زمان دریافت پیامک مهلت دارند کدملی خود را با سیم‌کارتی که به نام سرپرست خانوار است، به ۶۳۶۹ پیامک کنند. وی افزود: ‌برای خانوارهای ۵ نفر و بیشتر که پیش از این، تسهیلات یک میلیون تومانی را دریافت کرده بودند نیز پیامک ارسال کردیم تا به این خانوارها یک میلیون تومان مازاد بر تسهیلات قبلی پرداخت شود. وی ادامه داد: در پاسخ پیامک، باید کدملی سرپرست با سیم کارتی که به‌نام وی است به ۶۳۶۹ پیامک کنند. سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت کار و رفاه‌اجتماعی با بیان اینکه ‌موضوع پرداخت مرحله دوم تسهیلات یک میلیون تومانی صحت ندارد، گفت: این پیامک‌ها صرفا به ۹۱۰ هزار خانواری که در ارسال پیامک اشتباه کرده بودند و خانوارهایی که مشمول وام یک میلیون مازاد می‌شوند، ارسال شده است.
 • بازگشت دلار به کانال ۱۹ هزار تومانی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته قیمت دلار به سطح ۱۹ هزار و ۹۹۰ تومان رسید، اگرچه این بازار دو نیمه متفاوت را ثبت کرد. در نیمه نخست بازار، قیمت دلار حتی تا سطح ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان نیز بالا رفت، اما برخی سیگنال‌ها در بازار باعث شد که در نیمه دوم بهای دلار کاهشی شود و به کانال ۱۹ هزار تومانی برود. بررسی‌ها نشان می‌دهد در حال‌حاضر دو عامل باعث فشار بر حواله درهم و متناسب آن افزایش بهای دلار می‌شود.
 • عمیق‌ترین بحران اقتصادی از زمان جنگ جهانی

  تسنیم: رئیس کمیسیون اروپایی با تاکید بر اینکه اروپا در عمیق‌ترین بحران اقتصادی از زمان جنگ جهانی قرار گرفته خواستار توافق هرچه سریع‌تر کشورهای اروپایی درباره طرح بازسازی اقتصادی اروپا به دلیل بحران کرونا شد.
 • اثر تخریبی کرونا بر تجارت جهانی

  تحقیق جدید مرکز بین‌المللی تجارت (ITC) نشان داد که تجارت بین‌المللی در ۲۰۱۹ افت کرده و در اوایل ۲۰۲۰ با تاثیر پاندمی کرونا که از چین آغاز شد، این افت تشدید شده است.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، طبق این تحقیق صادرات چین در ماه فوریه ۲۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت، در حالی که این صادرات در ماه مارس اندکی بهبود یافت، اما پاندمی باعث شده بود که صادرات سایر کشورها به شدت افت کند.
 • مشوق‌های صادراتی محرکی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات

  گروه شرکت‌ها: مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران تاکید کرد: مشوق‌های صادراتی محرکی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات خواهد بود.علی صالح‌آبادی در گفت‌وگو با «ایبنا» درباره اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری و رئیس کل بانک مرکزی در خصوص لزوم بازگشت ارز حاصل از صادرات اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور و کاهش قیمت و صادرات نفت، ارز کشور باید از محل صادرات غیر‌نفتی تامین شود و از جمله ضروری‌ترین اقدامات در کشور است که صادرکنندگان نیز باید در این زمینه کمک کنند تا با بازگشت ارز خود به کشور، ارز مورد نیاز کشور برای واردات از این محل تامین شود.
 • تحول دیجیتال در بانک ایران زمین

  گروه شرکت‌ها: مدیرعامل بانک ایران زمین، اعضای هیات‌مدیره، هیات عامل و اعضای هیات‌مدیره هلدینگ ICT بانک ایران زمین، از شرکت‌های جامپ و سابین تجارت آریا بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی این بانک در این بازدید، فرهاد اینالوئی معاون فناوری اطلاعات این بانک با بیان اینکه خوشحالیم در سه سال گذشته استراتژی بانک بر مبنی بانکداری دیجیتال تدوین شد و اکنون حاکمیت بر اجرای آن تاکید دارد، اظهار کرد: رویکرد بانک ایران زمین براساس بانکداری دیجیتال و مفاهیم مربوط به آن تعریف شده و امروز بعد از گذشت سه سال بسیاری از زیرساخت‌های آن در بانک ایران زمین براساس چشم‌انداز ۱۴۰۰ پیاده‌سازی شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر