آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۹۲۰

 • صورتجلسه‌های فدرال رزرو در بحران ۲۰۰۸

  دنیای‌اقتصاد: بازخوانی مجدد صورت جلسات سه نشست فدرال رزرو در تابستان سال ۲۰۰۸، پرده از اتفاقات عجیبی برمی‌دارد. این گزارش‌ها نشان می‌دهد درحالی‌که اقتصاد آمریکا دچار بحران‌های بزرگ اعتباری بود و ریسک‌های سیستماتیک جدی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را تهدید می‌کرد، مقامات فدرال رزرو به طرز شگفت‌آوری در شناخت بحران دچار اشتباه شده و به طرز باورنکردنی از عملکرد خود راضی بودند. در حقیقت مقامات بانک مرکزی آمریکا در این دوره از ترس افزایش تورم و دستمزدها، نرخ بهره هدف را ثابت نگه داشتند و سقوط اقتصاد را به تماشا نشستند.
 • حملات ناموفق طلا به مرز ۱۸۰۰ دلاری

  دنیای اقتصاد: طلا برای سومین هفته متوالی رشد کرد؛ طلا که در هفته گذشته رکورد ۸ ساله خود را شکسته بود، با افزایش ۶/ ۱ درصدی کار خود را در قیمت ۱۷۷۱ دلاری به پایان رساند و گامی دیگر به مرز ۱۸۰۰ دلاری نزدیک شد. به‌رغم اینکه داده‌های منتشر شده اقتصادی فصل دوم برای کشورهای مختلف، بهبود اوضاع اقتصادی نسبت به ابتدای سال میلادی را نشان می‌دهد، اما بسیاری از کارشناسان بر این عقیده‌اند که بازگشت وضعیت اقتصادی به شرایط قبل از پاندمی کرونا، فرآیندی زمانبر است.
 • بهادارسازی ریسک‌های اتکایی

  جعفر ياري کارشناس ارشد بیمه- بیمه مرکزی ج.ا.ایران
  سال ۱۳۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب، سال جهش تولید نام‌گذاری شد،‌ مولفه‌های تاثیر گذار در تحقق شعار سال متعدد هستند، لیکن از منظر کلی، جهش تولید نیازمند دو عامل کلیدی یعنی دسترسی بنگاه‌ها به منابع مالی مناسب و تامین امنیت ریسک فعالیت‌های اقتصادی بازار کسب‌و‌کار است.
 • تردید قیمتی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در ابتدای روز شنبه یک تردید در فضای بازار ارز وجود داشت. اگرچه که قیمت دلار در آخرین معاملات پنج‌شنبه گذشته به سطح ۱۸ هزار تومان نیز رسید و پس از آن در سطح ۱۹ هزار و ۱۵۰ تومان قرار گرفت، اما در روز گذشته، یک دوراهی ذهنی در میان معامله‌گران قرار گرفته بود. برخی معتقد بودند که با توجه به روند نزولی بهای دلار در دو روز پایانی انتهای هفته گذشته، احتمال تداوم روند کاهشی و ریزش قیمت دلار وجود دارد، بنابراین این گمان وجود داشت که کانال ۱۹ هزار تومانی برای دلار، شکننده شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر