آرشیو روزنامه شماره ۴۹۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۹۰۱

 • عقب‌نشینی تورم تولیدکننده ۹۸

  دنیای اقتصاد: گزارش منتشر شده مرکز آمار درباره شاخص قیمت تولیدکننده نشان می‌دهد، سرعت حرکت این شاخص در سال ۹۸ نسبت به سال قبل از خود کاهش پیدا کرده است. مقدار تورم کل تولیدکننده در حالی در سال ۹۸ به ۷/ ۳۶ درصد رسیده است که نسبت به سال قبل از خود با کاهش قابل ملاحظه ۸/ ۱۰ واحد درصدی همراه شده است. البته باید در نظر داشت که به‌رغم این کاهش، اما شاخص قیمت تولیدکننده در سال ۹۸ نسبت به تمامی سال‌های دهه ۹۰ به جز سال قبل از خود هنوز در سطح بالایی قرار دارد. بررسی تورم تولیدکننده به تفکیک فصل نیز نشان می‌دهد بهار ۹۸ فصل رشد بی‌سابقه قیمت‌های تولیدکننده بوده است به نحوی که رشد نقطه‌به نقطه ۵/ ۶۹ درصدی این فصل دست‌کم از بهار سال ۹۱ بی‌سابقه بوده است.
 • دلار زور مرزشکنی نداشت

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، دلار اولین کاهش خود پس از دو افزایش متوالی را ثبت کرد. روز یکشنبه، شاخص ارزی ۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۷هزار و ۵۷۰ تومان رسید. این کاهش در حالی ثبت شد که افزایشی‌های بازار انتظار شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومانی را داشتند؛ شکست این سطح جاده را برای ورود دلار به کانال ۱۸ هزار تومانی هموار می‌کرد.
 • تفاهم‌نامه همکاری بانک دی با سازمان منطقه آزاد کیش

  گروه شرکت‌ها: با هدف ارتقا و گسترش سطح همکاری‌ها و ارائه خدمات بانکی ارزی و ریالی، تفاهم‌نامه همکاری بین بانک دی و سازمان منطقه آزاد کیش امضا شد. به گزارش روابط عمومی بانک دی، در جلسه‌ای که با حضور برات کریمی مدیرعامل بانک دی، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید مهدیان دهکردی رئیس شعبه بانک دی کیش، علی اسکندری رئیس شعبه بیمه دی در کیش و جمعی از معاونان و مدیران دو سازمان برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری‌های متقابل امضا شد. بر اساس این گزارش در این نشست که به میزبانی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، برات کریمی ضمن ابراز خرسندی از گسترش تعاملات فی‌مابین بانک و منطقه آزاد کیش گفت: بانک دی در چند ماه گذشته با طراحی محصولات بانکی متنوع و گسترش مبادلات مالی خود با مجموعه‌های صنعتی و تولیدی بزرگ داخلی نشان داده است که عزم جدی در حمایت از فعالان اقتصادی دارد و با تدوین استراتژی بلند‌مدت در حال گسترش بازار هدف خود برای همکاری با مجموعه‌هایی است که دارای پتانسیل بالا در رونق اقتصاد کشور هستند.
 • کمک بانک سینا برای رفع مشکلات کرونا

  گروه شرکت‌ها: بانک سینا در راستای ایفای رسالت و مسوولیت‌های اجتماعی با توجه به شرایط خاص ناشی از بحران ویروس کرونا برای یاری‌رسانی به شبکه بهداشت کشور اقدامات اساسی و مهمی را در چند مرحله و در زمینه‌های مختلف انجام داده که نتایج مناسبی نیز به همراه داشته است. از مهم‌ترین اقدامات این بانک که در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا انجام شد؛ اختصاص ۵۰ میلیارد کمک نقدی به کمیته امداد حضرت امام(ره) بود.
 • سهام عدالت؛ وثیقه صدور کارت اعتباری

  رئیس کل بانک مرکزی از امکان تبدیل شدن سهام بورسی و سهام عدالت به وثیقه تسهیلات کارت اعتباری خبر داد.
 • مبلغ بیمه بیکاری کرونا چقدر است؟

  ایرنا: سازمان تامین‌اجتماعی اعلام کرده است که مبلغ بیمه بیکاری کرونا از این هفته به حساب مشمولان واریز می‌شود، اما روایت‌های مختلفی از مبلغ وجود دارد. شنیده‌ها حاکی از آن است که ماهانه ۸۲۵ هزار تومان به مشمولان بیمه بیکاری کرونا پرداخت می‌شود. با شیوع کرونا و تعطیلی کسب‌وکارها، دولت برای حمایت از معیشت کسانی که کار خود را از دست داده‌اند، تزریق پنج هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری را تصویب کرد. برای همین منظور سامانه‌ای به آدرس bimebikari.mcls.gov.ir راه‌اندازی شد تا افراد درخواست خود را در آن ثبت کنند.
 • تاثیر ویروس چینی بر طلا

  دنیای اقتصاد: در یک گزارش تحقیقاتی تاثیرات شیوع ویروس کرونا بر بازار هدف طلا تا سال ۲۰۲۸ میلادی مورد کاوش قرار گرفته است. در این گزارش که در وب‌سایت مارکز نیوز منتشر شده است، چشم‌انداز نسبی بازار طلا نسبت به روند فعلی آن بررسی شده است. همچنین در این گزارش نقش همه‌گیری کووید-۱۹ بر آینده بازار طلا در نظر گرفته شده و ارزیابی روشنی از نوسانات احتمالی بازار در دوره پیش‌بینی شده ارائه می‌شود.
 • تورم فرانسه منفی شد!

  کمترین تورم فرانسه در ۴ سال اخیر ثبت شد. به گزارش «ایسنا» به نقل از مرکز آمار فرانسه، نرخ تورم فرانسه در ۱۲ ماه منتهی به مارس با ۵/ ۰ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به منفی ۲/ ۰ درصد کاهش پیدا کرده که این نرخ تورم، کمترین تورم ثبت شده از ماه اوت سال ۲۰۱۶ تاکنون بوده است.
 • اقتصاد کانادا در بدترین وضعیت ۱۱ سال اخیر

  اقتصاد کانادا در ماه مارس بدترین عملکرد معاصر خود را به ثبت رساند. به گزارش «ایسنا» به نقل از مرکز آمار کانادا، رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ قاره آمریکا به طرز کم سابقه‌ای منفی شد. برخی از کارشناسان، تعطیلی گسترده کسب و کارها در نتیجه شیوع کرونا و سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی را از جمله دلایل مهم ثبت رشد منفی ۱/ ۲ درصدی اقتصادی کانادا در سه ماه نخست امسال می‌دانند. این رشد که ۲/ ۲ درصد کمتر از رشد سه ماه قبل و ۲/ ۰درصد کمتر از رقم پیش‌بینی شده توسط کارشناسان بود، بدترین عملکرد فصلی اقتصاد این کشور از سه ماه نخست سال ۲۰۰۹ تاکنون محسوب می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر