آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۷۶

 • بورس ۷۱ درصد، دلا‌ر ۱/۴ درصد

  دنیای اقتصاد: وقتی در آخرین روز سال ۹۸، شاخص بورس در ارتفاع ۵۱۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد، بسیاری رشد ۱۸۷ درصدی شاخص را یک استثنا و مختص سال رویایی می‌دانستند. اما در سال جدید، یک چله رویایی‌ برای بورس تهران به ثبت رسید تا تزریق نقدینگی به این بازار، با قدرت بیشتری ادامه یابد. شاخص بازار در ۴۰ روز اول سال، با ثبت ۷۱ درصد رشد به کانال ۸۷۸ هزار واحدی رسید تا به راحتی تمامی بازارهای رقیب را پشت‌سر بگذارد. با این حال مقایسه بازدهی بورس با بازارهای موازی، به‌خوبی از درجه جذابیت بازار سهام برای عموم جامعه خبر می‌دهد. در همین بازه ۴۰ روزه، نرخ دلار در بازار آزاد تنها ۴/ ۱ درصد رشد کرد. سکه اما با کمک اونس جهانی، توانست حداقل از دلار سبقت گیرد و بازدهی ۳/ ۶ درصدی را ثبت کند. بازدهی طلای ۱۸ عیار نیز از ۵/ ۷ درصد فراتر نرفت تا رشد ۴۰ روزه این دو بازار نیز به هیچ وجه با بازدهی بورس، قابل قیاس نباشد. مقایسه بازدهی این سه بازار نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران آنها جاماندگان محض در رالی با سهامداران بورس بوده‌اند. البته رشد خیره‌کننده بورس موضوع بحث بسیاری از کارشناسان شده است؛ به‌گونه‌ای‌که برخی از آنان بر این باورند که همه متغیرهای تحلیلی از توجیه منطقی ادامه رشد قیمت‌های سهام باز مانده‌اند.
 • افول هفتگی بیماران کرونایی

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد طی یک هفته به میزان ۱۰ درصد از سطح بیماران کرونایی کاسته شده است، همچنین آمار مرگ‌و‌‌میر نیز نسبت به هفته قبل، افت ۱۵ درصدی را ثبت کرده است. این دو آمار تایید می‌کند که روند بیماری کرونا در کشور کاهشی بوده است.
 • ارزش بازار سرمایه افزایش می‌یابد

  وزیر اقتصاد گفت: با ابلاغیه رهبری درباره سهام عدالت تحول اساسی در دارایی افرادی انجام می‌شود که حدود پنجاه میلیون نفر را دربرمی‌گیرد و ارزش بازار سرمایه نیز افزایش می‌یابد.
 • ورود سازمان بازرسی به مصوبه دستمزد کارگران

  دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از دستور رئیس قوه‌قضائیه به سازمان بازرسی کل کشور برای بررسی مصوبه دستمزد ۱۳۹۹ و تشکیل هرچه سریع‌تر جلسه‌ای با حضور اعضای شورای عالی کار خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر