آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۷۳

 • عدم تعهد ارزی تک‌رقمی شد

  دنیای‌اقتصاد: معاون ارزی بانک مرکزی روندی از افول تعهدات ارزی ایفا نشده در طول ۱۸ ماه اخیر ارائه کرد. بر این اساس، درصد تعهدات ارزی ایفا نشده از ۸/ ۲۷ درصد در دی ماه ۱۳۹۷ به کمتر از ۱۰ درصد در اردیبهشت ماه امسال رسیده است. در واقع، در دهمین ماه سال ۹۷، بیش از یک‌چهارم تعهدات ارزی ایفا نشده بود که این رقم به سطح تک‌رقمی در سال جاری رسیده است. غلامرضا پناهی در گفت‌وگو با روابط عمومی بانک مرکزی، اقدامات اخیر این بانک در دستیابی به این هدف را شرح داد.
 • روند افزایشی طلا با نزول دلار؟

  دنیای اقتصاد: در نظرسنجی هفتگی کیتکو، هر دو گروه کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت، با ادامه اثرات اقتصادی منفی شیوع کرونا و تقاضا برای خرید دارایی‌های امن، به افزایش قیمت طلا خوش‌بین بودند. معامله‌گران می‌گویند اجرای تدابیر محرک مالی و پولی گسترده در سراسر جهان از قیمت طلا حمایت خواهد کرد. پاندمی ویروس کرونا که بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده، باعث شده است دولت‌ها و بانک‌های مرکزی سراسر جهان با اقدامات محرک مالی و اقتصادی بی‌سابقه، به حمایت از اقتصاد کشورشان در برابر آسیب‌های ناشی از این پیشامد ناگوار بپردازند.
 • شناسنامه متقاضیان حمایت

  دنیای‌اقتصاد: در جدیدترین نظرسنجی‌ منتشرشده توسط ایسپا، مشخصات متقاضیان کمک‌های اقتصادی دولت که بیش از دیگران برای دریافت این حمایت‌ها اعلام نیاز کرده‌اند، مشخص شده است. در این نظر سنجی ۴/ ۶۴ درصد از کل شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که به کمک‌های اقتصادی دولت نیاز دارند. اما در این بین، افرادی که در گروه سنی ۳۰ تا ۴۹ سال هستند و تحصیلاتشان دیپلم یا زیر دیپلم است، نیازمندترین گروه برای کمک‌های اقتصادی شناسایی شدند. همچنین نتایج نشان می‌دهد تفاوت معناداری بین مردان و زنان در اعلام نیاز به حمایت‌های اقتصادی وجود نداشته است.
 • ابلاغ نحوه تشخیص درآمد مشمول مالیات واردکنندگان کالا

  ایبنا: معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در دستورالعملی نحوه تشخیص درآمد مشمول مالیات واردکنندگان کالا را به ادارات امور مالیاتی ابلاغ کرد. در دستورالعملی که محمد مسیحی برای اجرا به ادارات مالیاتی استان‌ها ابلاغ کرده، آمده است: پیرو دستورالعمل‌های مورخ ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ و دوم آذر ۱۳۹۳ با موضوع نحوه تشخیص درآمد مشمول مالیات واردکنندگان کالا که به لحاظ قانونی درآمد مشمول مالیات آنها از طریق علی‌الراس تعیین می‌شود، با توجه به تغییرات متناوب نرخ ارز در عملکرد سال ۱۳۹۷، به نحو زیر تعیین می‌شود.
 • پرداخت علی‌الحساب کارمزد نمایندگان سرمد به تصویب رسید

  گروه بنگاه‌ها: بیمه سرمد در راستای حمایت از شبکه فروش خود در شرایط سخت اقتصادی دوران کرونا، علاوه بر پرداخت کارمزد فروردین ماه اقدام به پرداخت علی‌الحساب کارمزد کرد. به گزارش روابط‌عمومی بیمه سرمد، روزهای سخت کرونا، شرایط زندگی این روزهای مردم را تغییر داده است. روزهای متفاوتی که فعالیت‌های اقتصادی را با بحران مواجه کرده است و هر یک از کسب و کارها دغدغه‌های مختلفی برای حفظ وضعیت خود دارند. در این میان، شرکت‌ها و نمایندگان بیمه نیز از این موضوع مستثنی نیستند و روزهای سختی را تجربه می‌کنند. بیمه سرمد که «تکیه‌گاه مطمئن» را شعار خود انتخاب کرده است، در راستای حمایت از شبکه فروش خود، تصمیمی متفاوت برای حمایت از آنان گرفت. براساس تصمیم مدیرعامل و هیات‌مدیره بیمه سرمد، پرداخت علی‌الحساب کارمزد به تصویب رسید. این مبالغ شامل آن دسته از نمایندگانی است که کارمزد فروردین‌ماه ۹۹ آنان کمتر از ۷۰ درصد میانگین سال ۱۳۹۸ بوده است.
 • تمدید انواع بیمه‌نامه درسامانه کوثر

  گروه بنگاه‌ها: ارائه خدمات غیرحضوری به بیمه‌شدگان و ذی‌نفعان در سامانه خدمات برخط بیمه کوثر افزایش یافت و تاکنون ۲۶هزارو۹۷۷بیمه‌نامه شخص‌ثالث برخط و حضوری تمدید شده است.
 • آغاز جشنواره بهاره بیمه نوین

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه نوین به‌منظور ارج نهادن به اعتماد مشتریان، محصولات بیمه‌ای خود را در بازه زمانی پنجم تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه با شرایط و تخفیف‌‌های ویژه به فروش می‌رساند. این شرکت در راستای گسترش فرهنگ بیمه‌ای و حمایت از مشتریان، بیمه‌‌های بدنه اتومبیل، مسوولیت و آتش‌سوزی خود را از پنجم تا پانزدهم اردیبهشت‌ماه با تخفیف‌‌های ویژه ارائه می‌‌دهد. امکان خرید این محصولات بیمه‌ای با تخفیفات در نظر گرفته شده را در سامانه فروش الکترونیکی اختصاصی خود، «الکتروبیمه نوین»، به آدرس www.e-bime.comفراهم کرده است.
 • بیمه آرمان عضو کارگروه بازنگری سند توسعه فرهنگ بیمه

  گروه بنگاه‌ها: روابط عمومی بیمه آرمان نیز به عضویت کارگروه بازنگری سند توسعه فرهنگ بیمه انتخاب شد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، در نخستین نشست شورای مدیران روابط عمومی صنعت بیمه در سال ۹۹، در چارچوب دستورات رئیس‌کل بیمه مرکزی، بازنگری سند توسعه فرهنگ بیمه در دستور کار قرار گرفت. در ادامه کارگروهی با عضویت ۱۰ شرکت بیمه جهت این موضوع با نظر اعضا تشکیل شد که «روابط عمومی بیمه آرمان» نیز به عضویت این کار گروه انتخاب شد.
 • رونمایی از سامانه احراز هویت مشتریان در شعب بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب بانک صادرات ایران با حضور حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران و حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) راه‌اندازی شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» این خدمت از طریق شعب منتخب بانک صادرات ایران در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 • حمایت دلار در مرز روانی

  دنیای‌اقتصاد: در دومین روز هفته، تلاش کاهشی‌ها برای بردن دلار به کانال پایین‌تر جواب نداد و بازار کانال ۱۶ هزار تومانی را مورد حمایت خود قرار داد. روز یکشنبه، بازار بیشتر در گیر و دار پایین رفتن از کانال ۱۶ هزار تومانی بود؛ در ابتدای روز برخی معامله‌گران تلاش کردند قیمت این ارز را به محدوده ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومانی ببرند، ولی خیلی زود فروش‌ها افزایش پیدا کرد و قیمت به ابتدای کانال ۱۶ هزار تومانی رسید و حتی معاملاتی در کانال ۱۵ هزار تومانی صورت گرفت. با این حال، حداقل تا ساعت ۴ بعدازظهر کانال ۱۶ هزار تومانی به‌طور کامل شکسته نشد و مورد حمایت واقع شد. در ساعت یاد شده اسکناس آمریکایی در بازار تهران با قیمت ۱۶ هزار و ۲۰ تومان به فروش می‌رسید که ۱۰ تومان کمتر از روز ابتدایی هفته بود.
 • طلای واقعی؛ پشتوانه عالی در برابر تمام بحران‌های مالی

  یک کارشناس بازار طلا می‌گوید: درحالی‌که سرمایه‌گذاران در سایه بحران‌ها به‌دنبال دارایی‌های با امنیت بیشتری هستند، توجه کارشناسان و تحلیلگران، بیش از پیش به سمت طلا جلب می‌شود.
 • منفعت شرکت‌های بیمه‌ای از ویروس کرونا

  مجید بیاتی نماینده سازمان امور مالیاتی در هیات حل اختلاف مالیاتی
  شرکت‌های بیمه‌ای در کشورهایی که به‌واسطه شیوع ویروس کرونا در قرنطینه قرار گرفتند، سودهای کلانی به دست آوردند. در ایران نیز پس از شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا به مردم برای عدم حضور در جامعه و ماندن در خانه، سود زیادی را نصیب شرکت‌های بیمه گر کرده است.
 • کدام کشورها به شاغلین بیکار شده حقوق می‌دهند؟

  ایسنا: بسیاری از کشورهای جهان برای حمایت از شاغلین بیکار شده دست به‌کار شده‌اند. به گزارش بیزینس‌اینسایدر، شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح کشورهای مختلف و تعطیلی کسب‌و‌کارها باعث بیکار شدن شمار زیادی از شاغلین شده است. در این بین برخی از دولت‌ها برای حمایت از بیکاران اقدام به پرداخت بخشی از حقوق آنها کرده‌اند.
 • رشد ۳۲ درصدی میزان سپرده‌های مردم در سیستم بانکی در سال ۱۳۹۸

  ایبنا: میزان سپرده‌های مردم در سیستم بانکی کشور در سال ۱۳۹۸ در مقایسه با سال ۱۳۹۷، ۳۲ درصد افزایش یافت. به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر همتی گفت: میزان سپرده‌های مردم نزد سیستم بانکی در پایان سال ۱۳۹۸ نسبت به پایان سال ۱۳۹۷ با ۳۲ درصد رشد به مبلغ ۲۴۱۱ هزار میلیارد تومان رسید. همتی افزود: همچنین میزان تسهیلات پرداختی از سوی نظام بانکی در مدت یادشده با ۲۶ درصد رشد به مبلغ ۹۷۵ هزار میلیارد تومان در پایان اسفند ۱۳۹۸ رسید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر