آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۴۰

 • بازارهای جهانی در دام کرونا

  دنیای اقتصاد: بازارهای‌مالی نیز دچار کرونا‌ویروسی که از چین سرچشمه گرفت، شده‌اند. اکنون در همه نمونه‌ طبقه دارایی‌ها در دنیا، اثر تخریبی این ویروس وجود دارد؛ اما این وضعیت تا کجا به پیشروی خود ادامه خواهد داد؟طلا در طول روز جمعه بین قیمت ۱۶۸۹ و ۱۵۶۵ دلاری نوسان کرد و در نهایت با افت شدیدی با بهای ۱۵۸۶ دلاری به کار خود پایان داد.نمی‌توان این یک مورد از ویروس‌های واگیردار را عادی در نظر گرفت، وضعیت موجود کاملا جدی است و می‌توان اظهار کرد بازارهای جهانی با بدترین ویروس اپیدمیک در تاریخ روبه‌رو شده‌اند. هفته‌ای که بازار سهام جهانی پشت سر گذاشت از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی بدترین دوره ۷ روزه محسوب می‌شود.
 • بازار دلار یک پله افتاد

  دنیای اقتصاد: دیروز، شاخص ارزی ۸۱۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. این سنگین ترین کاهش قیمتی دلار از آذر ۹۷ بود و موجب شد که این ارز پس از یک هفته یک پله ریزش کند. برخی فعالان باور دارند، دلار تحت تاثیر عوامل هیجانی رشد کرده بود و با خروج این متغیر از بازار، ‌دلار دیگر به کانال ۱۵ هزار تومانی بازنخواهد گشت. در مقابل،‌ گروه دیگری معتقدند همچنان ریسک‌هایی برای افزایش قیمت شاخص ارزی وجود دارد.
 • برگزاری مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک دی

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک دی با حضور بیش از ۷۰ ‌درصد صاحبان سهام در هتل المپیک تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بانک دی، با برگزاری مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک دی، صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ بانک به تصویب رسید. در این جلسه که عصر روز پنج‌شنبه ۸ اسفند ماه ۱۳۹۸با حضور بیش از ۷۰ درصد از سهامداران یا نمایندگان قانونی آنها و نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس قانونی و به ریاست نصرت‌الله شهبازی، رئیس هیات‌مدیره بانک برگزار شد، سهامداران صورت‌های مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۷ را تصویب کردند.
 • الزام پرداخت اقساط مسکن مهر

  گروه بنگاه‌ها: هیچ‌گونه تغییری در سیاست‌های بانک مسکن برای دریافت اقساط تسهیلات گیرندگان مسکن مهر ایجاد نشده و تسهیلات‌گیرندگان متعهد به پرداخت به موقع اقساط خود هستند.
 • مراجعه غیرحضوری برای انجام امور بانکی

  گروه بنگاه‌ها: در روزهای اخیر با شیوع بیماری کرونا، در شعب بانک‌ها پوسترهایی نصب شده که از مشتریان خود می‌خواهند برای انجام امور بانکی به بانک مراجعه نکنند و از ابزارهای الکترونیک و راه دور برای امور خود بهره ببرند.
 • وعده‌های پایان سالی بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: مدیر عامل بانک صادرات ایران در گفت‌وگویی اطمینان داد که این بانک صورت‌های مالی سال ۹۸ را با سود به پایان خواهد رساند، فروش اموال مازاد با جدیت ادامه خواهد یافت و در آینده نزدیک شاهد عرضه سهام گروه مالی سپهر صادرات در بورس خواهیم بود. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران حجت‌اله صیدی درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در بانک صادرات ایران در راستای خروج از زیان و بهبود عملکرد گفت: بر اساس چشم‌انداز و نقشه راهی که در ابتدا اعلام کردیم، اولین گام ما برای بهبود شرایط در بانک کاهش زیان و ورود به سودآوری بود.

بیشتر