آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۳۹

 • ۵ ریسک بزرگ در سال ۲۰۲۰

  دنیای اقتصاد: دو نهاد معتبر بین‌المللی ریسک‌های بزرگ جهان و نگرانی‌های مدیران بنگاه‌ها در سال جاری میلادی را اعلام کردند. شرکت PWC از نگاه ۱۵۸۱ نفر از مدیران عامل در دنیا، به ۶ نگرانی در سال ۲۰۲۰ رسیده است و ارزیابی‌ها از افزایش میزان بدبینی نسبت به رشد اقتصادی حکایت دارد. در گزارش اکونومیست نیز ۵ ریسک بزرگ جهان معرفی شده که ویروس کرونا تازه‌وارد فهرست است. این ریسک امید به افزایش اطمینان و بهبود کسب‌وکارها را کمرنگ کرده است.
 • پیش‌بینی کاهشی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در روز انتهایی هفته گذشته رشد دلار نسبت به روزهای قبل کندتر شد و در کنار آن، از سطح قیمت سکه کاسته شد. اگرچه در کل هفته گذشته قیمت دلار رشد ۹ درصدی را ثبت کرد، اما شواهد حاکی از آن است که روند قیمتی دلار در هفته جاری تغییر خواهد کرد. به اعتقاد برخی فعالان، پس از ثبت این رشد در هفته گذشته، بازار نیاز به یک اصلاح قیمت خواهد داشت و معامله‌گران خرید‌های خود را در قیمت‌های پایین عرضه خواهند کرد. همچنین بازارساز نیز می‌تواند با فعال کردن نقش خود این روند کاهشی را تسهیل کند.
 • اقبال بازار به بیمه‌نامه عمراندوخته‌دار امید کارآفرین

  گروه بنگاه‌ها: «بیمه‌نامه عمراندوخته دارامید کارآفرین» وارد دومین سال شد. این بیمه‌نامه که اواخر بهمن ماه سال ۹۷ رونمایی شد در سه حوزه ریسک‌های «فوت»، «امراض خاص» و «ازکارفتادگی» بیمه شده را تا سقف سرمایه ۵۰۰ میلیون تومان پوشش می‌دهد. در روز رونمایی از این طرح از رویکردی جدید در تحریک تقاضای بازار نوید داده شد واینکه می‌تواند موثرتر از قبل، نهاد خانواده و جامعه را حمایت نماید.
 • مشتریان از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند

  گروه بنگاه‌ها: بانک سینا در اطلاعیه‌ای از مشتریان خود خواست با توجه به وجود بیماری کرونا ویروس در کشور و به منظور کاهش تردد در مکان‌های عمومی و شعب بانک سینا از مراجعه به شعب بانک خودداری و ترجیحا از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند.
 • اصلاح وال‌استریت در جمعه سیاه

  دنیای اقتصاد: ویروس کرونا تنها در این هفته بیش از سه هزار میلیارد دلار از ارزش بورس‌های اقصی نقاط دنیا را محدود کرد. شیوع گسترده کرونا در مناطق مختلف جهان، باعث افزایش ترس و نگرانی نسبت به اپیدمیک شدن آن شده است. به همین دلیل بازارهای سهام دچار افت بسیار شدیدی شده‌اند. در وال‌استریت سه شاخص مهم S&P۵۰۰، نزدک کامپوزیت و داوجونز بالغ بر ۱۰ درصد از ارزش سهام خود را ظرف مدت یک هفته از دست داده‌اند و وارد مرحله اصلاح شدند. به عنوان مثال در آمریکا تاکنون شرکت اپل بر اثر خسارت ناشی از ویروس کرونا دچار مشکل گردش مالی شدیدی شده است.
 • پرداخت تسهیلات بانک صادرات به بازنشستگان کشوری

  گروه بنگاه‌ها: تفاهم‌نامه سه‌جانبه اعطای تسهیلات خرید به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری با عنوان «طرح یاری» بین بانک صادرات ایران، صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه امضا شد که براساس آن تسهیلات یک میلیون و دویست هزار تومانی به این بازنشستگان پرداخت می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر