آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۷۹۹

 • روز پرنوسان بازار جهانی

  دنیای اقتصاد: بازارهای جهانی با تشدید تنش‌های خاورمیانه وارد امواج رفت‌و‌برگشتی پرنوسان در بخش فلزات گرانبها، نفت، اوراق و سهام شدند. طلا نیمه‌شب چهارشنبه و بعد از اقدام تقابلی ایران علیه پایگاه آمریکا در عراق، در زمان کوتاهی از مرز ۱۶۰۰ دلار عبور کرد. بعد از رسیدن خبر اقدام موشکی سپاه، طلا تا قیمت ۱۶۱۱ دلاری بالا رفت؛ قیمتی که رکورد ۷ساله محسوب می‌شود. اما در اواسط روز بازار پیش‌بینی کرد آمریکا اقدام تقابلی ایران را پاسخ نخواهد داد بنابراین قیمت تا ۱۵۷۵ دلار کاهش یافت.
 • خونسردی بازارها پس‌از شلیک ۱۵ موشک

  دنیای اقتصاد: برخلاف بازارهای جهانی که بعد از خبر حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق واکنش هیجانی نشان داده بودند، در بازارهای داخلی، معاملات نوسان زیادی نداشت. روز چهارشنبه سکه در همان ابتدای روز بالای ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد، ولی این قیمت‌ها پایدار نبودند و به سرعت این فلز گرانبها در مسیر کاهشی قرار گرفت. حدود ساعت ۴ بعدازظهر عنوان می‌شد که سکه به قیمت ۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده است.
 • مرکز تماس کاشف برای ابهام‌زدایی از رمز پویا

  روابط عمومی بانک مرکزی به اطلاع می‌رساند هموطنان گرامی در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام درخصوص فعال‌سازی یا استفاده از رمزهای پویای کارت‌های بانکی با شماره تلفن‌های مرکز ارتباط‌ با مشتریان بانک خود تماس حاصل فرمایید.
 • اصلاحیه قانون اشتغال روستایی

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اصلاحیه‌ای درباره قانون اشتغال روستایی با همراهی مجلس تهیه شده که مراحل نهایی خود را طی می‌کند، امیدوارم این اصلاحیه در مجلس دهم بررسی و مشکلات قانون موجود رفع شود.
 • طلا هوشمندانه‌ترین سرمایه‌گذاری در شرایط نااطمینانی سیاسی است

  بانک گلدمن ساکس آمریکا بر این باور است که طلا بهترین دارایی در شرایطی است که تنش‌های ژئوپلیتیک تشدید می‌شود. به گزارش سایت طلا به نقل از بیزینس اینسایدر؛ بانک گلدمن ساکس در تازه‌ترین تحلیل خود نوشت: در شرایطی که تنش‌های سیاسی در عرصه بین‌المللی تشدید می‌شود، طلا بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری است.
 • اصلاح آیین‌نامه اجرایی معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها

  هیات دولت آیین‌نامه اجرایی مربوط به معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها را اصلاح کرد. به گزارش «ایبِنا» هیات دولت در جلسه روز گذشته به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهوری، در راستای تسهیل فضای کسب و کار و تقویت بازار سرمایه و رفع تعارض مبنی بر حذف محدودیت استانداردهای حسابداری در خصوص انتقال مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به حساب افزایش سرمایه، آیین‌نامه اجرایی مربوط به معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها را اصلاح کرد. به موجب این اصلاحیه، پوشش زیان از محل مازاد تجدید ارزیابی، انتقال این مازاد به حساب سود و زیان یا اندوخته یا توزیع آن به هر شکل بین صاحبان سرمایه به منزله عدم رعایت استانداردهای حسابداری و همچنین تحقق درآمد در آن سال بوده و مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر