آرشیو روزنامه شماره ۴۷۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۷۵۰

 • عبور آرام دلار از مرز مقاومتی

  دنیای اقتصاد: در چهارمین روز هفته، دلار توانست از مرز مقاومتی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی عبور کند و سکه تمام بهار آزادی به‌‌رغم کاهش قیمت کانال ۴ میلیونی را حفظ کرد. روز سه‌شنبه، شاخص ارزی ۳۵تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۱۱ هزار و ۵۳۰ تومان رسید. در حالی که فضای بازار آزاد ارز به کام افزایشی‌ها بود، در بازار سکه، این فلز گرانبها ۱۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی مرز ۴ میلیونی قرار گرفت. حتی برخی از معامله‌گران عنوان می‌کردند که پس از ساعت ۴ بعدازظهر این فلز گران‌بها تا محدوده ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تومانی هم سقوط کرده است.
 • دیدگاه کوتاه‌مدت و بلندمدت

  براساس اعلام موسسه بین‌المللی مدیریت ثروت UBS، اطلاعات نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران و افراد تاثیرگذار بازار در سرتاسر جهان خود را برای بحران احتمالی در سال ۲۰۲۰ آماده کرده‌اند. بخش عمده‌ سرمایه‌گذاران عمده انتظار دارند که بازار قبل از پایان سال بعد – سال ۲۰۲۰- دچار یک کاهش چشمگیر شود و بر همین اساس ۲۵ درصد میانگین دارایی‌های خود را هم‌اکنون به صورت پول نقد نگهداری می‌کنند و روش محافظه‌کارانه‌ای را در برابر ضررهای هنگفت احتمالی پیش گرفته‌اند. این آمار بر اساس اطلاعات ۳۴۰۰ نفر از سرمایه‌گذاران عمده در دنیا به دست آمده است. در حالی‌که جنگ ادامه‌دار تعرفه‌ای مهم‌ترین نگرانی این سرمایه‌گذاران است، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده نیز یکی دیگر از تهدیدات مهم برای پورتفولیوی این سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود.
 • ارزیابی محتوایی بودجه سال ۹۹

  سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی مجلس، بودجه سال ۹۹ و مقایسه آن با بودجه سال ۹۸ از نظر شکلی و محتوایی مورد ارزیابی قرار گرفت. اسدالله عباسی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما، در خصوص جلسه غیرعلنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی، افزود: در آستانه ارائه لایحه بودجه سال ۹۹ به مجلس شورای اسلامی هستیم و در این جلسه بودجه سال ۹۹ در مقایسه با بودجه سال ۹۸، از نظر شکلی و محتوایی مورد ارزیابی قرار گرفت تا ببینیم چه میزان توانسته‌ایم بودجه وابسته به نفت را محقق کنیم. سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس ادامه داد: درخصوص مالیات، حدود ۱۳۵ هزار میلیارد تومان بودجه مالیاتی پیش‌بینی کرده‌ایم و با توجه به اعمال قانونی که قوه قضائیه داشت و همچنین حذف معافیت‌های مالیاتی غیرضرور، حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تحقق پیدا کرده، یعنی مبلغ از پیش‌بینی‌ها بیشتر شده است. عباسی با بیان اینکه باید بدانیم سال آینده چه میزان بودجه مالیاتی، فروش اوراق و فروش شرکت‌های دولتی خواهیم داشت، اظهار کرد: همه این موارد باید در سطحی باشند که بتوانیم بودجه هزینه‌ای کشور را تامین کنیم و در تملک دارایی‌ها نیز به‌گونه‌ای رفتار کنیم که انتظار کاذب ایجاد نشود. وی تصریح کرد: امیدواریم دولت از نظر شکلی و محتوایی بودجه‌ای را به مجلس بیاورد که قابل تحقق باشد.
 • کارشناسی خسارت اتومبیل در بیمه ایران دیجیتالی شد

  گروه بنگاه‌ها: از این پس کارشناسی تعیین خسارت اتومبیل در شعب تخصصی پرداخت خسارت اتومبیل بیمه ایران در تهران بزرگ و برخی استان‌ها با استفاده از اپلیکیشن کارشناسی الکترونیک خسارت که توسط مدیریت فناوری اطلاعات و آمار طراحی و تولید شده، به‌صورت دیجیتالی و الکترونیکی انجام می‌شود. عباس فراشیانی، مدیرکل بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران با اشاره به رونمایی از اپلیکیشن کارشناسی الکترونیک خسارت این شرکت گفت: کارشناسی الکترونیک خسارت بیمه نامه‌های ثالث از آغاز این هفته به‌صورت آزمایشی در شعبه غرب تهران بیمه ایران آغاز شده است و در هفته‌های بعد سایر شعب تخصصی پرداخت خسارت تهران بزرگ که مجهز به این سیستم هستند نیز به ترتیب راه‌اندازی خواهند شد و در نهایت سراسر کشور از این روش برای پرداخت خسارت استفاده خواهند کرد. فراشیانی مزایای این طرح را حذف فیزیکی اسناد پرونده، سرعت عمل و اصلاح فرآیند کارشناسی خسارت پرونده‌ها برشمرد و هدف از اجرای این سیاست را سرویس‌دهی مناسب و ارائه خدمات بهتر و تمرکز بر خدمات پس از فروش به بیمه‌گذاران عنوان کرد.
 • بیمه دی جانبخشان را بیمه کرد

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه دی با کتایون نجفی‌زاده مدیرعامل انجمن اهدا عضو ایرانیان با هدف توسعه فرهنگ اهدا عضو، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد که طبق این تفاهم، مقرر شد خانواده جانبخشان (اهداکنندگان عضو) توسط بیمه دی، بیمه شوند. مهندس محمدرضا کشاورز، مدیرعامل بیمه دی دراین‌باره گفت: شرکت بیمه دی در سال ۱۳۹۷ با فروش ۳۵،۸۷۳ میلیارد ریال حق بیمه به‌عنوان سومین شرکت بیمه در کشور (دومین شرکت بیمه خصوصی) توانسته پس از اخذ تاییدیه کفایت ذخایر فنی از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و طبق صورت‌های مالی حسابرسی شده به سود ۱۰۲۸ میلیارد ریالی دست یابد که این امر نشان دهنده موفقیت این شرکت در دست‌یابی به اهداف موردنظر و سیاست‌های شرکت بیمه دی است.
 • تاکید امام جمعه زنجان بر ترویج فرهنگ بیمه در سطح جامعه

  گروه بنگاه‌ها: نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه زنجان بر لزوم ترویج فرهنگ بیمه‌ای در جامعه تاکید کرد و گفت: با وجود اینکه در چند دهه اخیر اقدامات مطلوبی در راستای معرفی و تبلیغ بیمه و جزئیات آن در جامعه شده است، ولی هنوز طبقات پایین جامعه با آن آشنایی کافی ندارند. به گزارش روابط‌عمومی بیمه میهن؛ آیت‌الله علی خاتمی در دیدار با دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران، مدیرعامل بیمه میهن و همچنین اعضای شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه‌ای استان که در حاشیه زنگ بیمه در مدارس صورت گرفت با بیان اینکه حوادث غیرمترقبه همواره در کمین نشسته و غیرقابل پیش‌بینی است، افزود: ترکیدگی گاز، خاکبرداری‌های غیراصولی، زلزله، سیل و مواردی از این دست، در برخی موارد بروز خسارت‌های ناگواری را موجب می‌شوند که ورود بیمه به‌عنوان پشتوانه در جبران و کاهش خسارت‌ها امری پسندیده و لازم است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر