آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۷۱۶

 • جابه‌جایی قله تورم به طبقه متوسط

  دنیای اقتصاد: هارمونی تورمی دهک‌ها در ماه گذشته تغییر کرد. در موج تورمی که از سال۹۷ آغاز شده، معمولا قله تورم نقطه‌ای در دهک دهم قرار داشت. اما در طول ماه‌های گذشته، تورم ماهانه دهک‌های میانی از دهک‌های بالایی، سبقت گرفت تا در نهایت در ماه گذشته، قله تورم نقطه‌ای به دهک‌های میانی منتقل شود. بر این اساس در شهریور ۹۸، بیشترین تورم نقطه به نقطه، در دهک پنجم و معادل ۸/ ۳۵ درصد گزارش شده است. داده‌های مرکز آمار نشان می‌دهد که در راند کاهشی تورم که از اردیبهشت ماه آغاز شده، دهک برخوردار بیشترین کاهش و دهک‌های میانی کمترین کاهش را نصیب شده‌اند.
 • سکه تحت فشار متغیر خارجی

  دنیای اقتصاد: در اولین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی و دلار در دو جهت مخالف حرکت کردند. روز شنبه، دلار در حالی به سوی سطح ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومانی گام برداشت که سکه تمام بهار آزادی با فشار کاهشی‌ها تا نزدیکی مرز ۴ میلیون تومان عقب‌نشینی کرد. دیروز هر سکه تمام بهار آزادی ۲۹ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۴ میلیون و ۵ هزار تومان رسید. این سومین افت متوالی فلز گران‌بهای داخلی بود و موجب شد که کمترین سطح قیمتی آن از ۲۵ شهریورماه به ثبت برسد. رکورد کاهشی ۲ هفته‌ای سکه تمام بهار آزادی تحت تاثیر اثرگذاری متغیری خارجی به نام طلای جهانی صورت گرفت که در آخرین روز کاری به زیر مرز هزار و ۵۰۰ دلاری رفته بود. روز جمعه بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی روی عدد هزار و ۴۹۶ دلار قرار گرفت؛ با این افت، طلای جهانی در هفته گذشته یک درصد از ارزش خود را از دست داد و قیمت سکه را نیز در بازار سبزه میدان تحت فشار قرار داد.
 • جزئیاتی از جایزه‌های بین‌المللی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

  فاطمه بهادری
  گروه بنگاه‌ها: مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درخصوص شائبه پرداخت پول برای دریافت جایزه نشریه بنکر و جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام گفت: ما حتی یک ریال هم پول نداده‌ایم و یک ماه پیش، از برنده شدن بانک باخبر شدیم.
 • سقوط طلا از کانال ۱۵۰۰ دلاری

  دنیای اقتصاد: قیمت طلا در معاملات پایان هفته در مسیر سومین هفته کاهشی در یک ماه گذشته قرار گرفت. با توجه به آمارهای اقتصادی آمریکا که انتظارات برای افزایش طلا را تحت‌الشعاع قرار داد و ارزش دلار را در نزدیکی بالاترین رقم چند هفته گذشته نگاه داشت، قیمت طلا مهار شد.
 • سرمایه‌گذاری ویژه بانک تجارت در شرکت ایران کیش

  گروه بنگاه‌ها: قائم‌مقام بانک تجارت از سرمایه‌گذاری ویژه این بانک برای ارتقای سهم بازار شرکت ایران کیش خبر داد.
 • اهدای جایزه ۵۰۰میلیون ریالی طرح کیان بانک پارسیان

  گروه بنگاه‌ها: مدیر روابط عمومی بانک پارسیان گفت: دارندگان دستگاه‌های کارتخوان متصل به حساب بانک پارسیان با حفظ یا افزایش موجوی می‌توانند در طرح‌های آتی بانک پارسیان شرکت و از مزایا و تسهیلات جدید این بانک استفاده کنند.
 • کشف مخزن ۱۳ تنی طلا در زیرزمین یک خانه!

  ماموران پلیس چین در جریان بازرسی از منزل ژان سی، شهردار پیشین ۵۷ ساله شهر گانژو شمش‌های طلا به وزن در مجموع ۵/ ۱۳ تن کشف کردند که در مخفیگاهی در زیر زمین خانه وی قرار داشتند.به گزارش «ایبِنا» به نقل از شینهوا، ژان سی، علاوه بر شهرداری سمت‌های دیگری از جمله دبیری حزب کمونیست چین را نیز عهده‌دار بود. طبق اخبار غیررسمی در خانه وی علاوه بر طلا ۲۶۸ میلیارد یوآن (حدود ۳۷ میلیارد دلار) پول نقد کشف شد.همچنین ماموران کمیته مبارزه با اختلاس چین، یک منزل دیگر این مقام پیشین بلندپایه چین با مساحت چند هزار متر مربع را کشف کرده‌اند که وی آن را از چشم همه پنهان نگه داشته بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر