آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۷۹

 • دلار در انتظار سیکل نزولی

  دنیای اقتصاد: قدرت چند ساله دلار رو به پایان است. این ارز وارد یک دوره سقوط می‌شود که ۵ تا ۷ سال طول می‌کشد و در این زمان سایر ارزها عملکرد خوبی خواهند داشت. دونالد ترامپ به تیتر خبرها راه یافته ولی او تنها کسی نیست که نگران آسیب اقتصادی ناشی از صعود قابل‌توجه دلار است. برخی حتی نگرانند دلار باعث یک رکود شود. این افزایش ارزش دلار قبلا هم اتفاق افتاده است؛ چند هفته قبل از اینکه آمریکا رتبه‌بندی AAA بهترین کیفیت اعتباری در سرمایه‌گذاری را در سال ۲۰۱۱ از دست بدهد، ارزش دلار افزایش یافته بود.
 • ثبت ۱۱ میلیون تقاضا برای صدور دسته‌چک

  مدیرکل نشر و ریالی بانک‌مرکزی با بیان اینکه، هر فرد در کل شعب یک بانک می‌تواند حداکثر یک دسته چک انفرادی و یک دسته چک اشتراکی صیادی داشته باشد، گفت: ۱۱ میلیون تقاضا برای صدور دسته‌چک ثبت شد.
 • دلار به کف ۹۸ خورد

  دنیای اقتصاد: در دومین روز کاری هفته، سکه و دلار دومین افت متوالی را تجربه کردند و هر کدام به سوی سطوح حمایتی حرکت کردند. روز یکشنبه، شاخص ارزی ۹۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. آخرین بار دلار در اواخر تیرماه چنین سطح قیمتی را تجربه کرد تا این اتفاق در سال ۹۸ برای دومین بار در بازار رخ داده باشد. اگر قیمت در روزهای آتی به زیر سطح یاد شده برود، زمینه‌ساز ثبت رکورد کاهشی جدیدی در بازار خواهد شد، عاملی که می‌تواند انتظارات کاهشی را در بازار فعال‌تر کند. البته روز یکشنبه در مقطع کوتاهی قیمت دلار حتی تا سطح ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومانی نیز پایین رفت اما در آن جا با حمایت معامله‌گران توانست بخشی از ارزش خود را بازیابد.
 • پرداخت تسهیلات تا ۲۰۰ میلیون تومان به تعاونی‌های کشاورزی و روستایی

  گروه بنگاه‌ها: تفاهم‌نامه همکاری بین بانک قرض‌الحسنه مهرایران و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برای حمایت از تعاونی‌ها و تشکل‌های حوزه‌های کشاورزی و روستایی امضا شد.
 • شتاب‌بخشی به پرداخت تسهیلات حمایتی آسیب‌دیدگان سیل اخیر

  گروه بنگاه‌ها: سرپرست اداره‌کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن گفت: از مجموع ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به شعب استان‌های مختلف برای پرداخت تسهیلات حمایتی به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل اخیر، تاکنون رقمی معادل ۲۵۰ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
 • اعطای تسهیلات بانک رفاه به جامعه پزشکی کشور

  گروه بنگاه‌ها: بانک رفاه کارگران با هدف تداوم روند ارائه خدمات مطلوب و متمایز در شبکه بانکی به فعالان حوزه سلامت کشور «طرح مهر سلامت ۹۸» را ارائه کرد. به گزارش روابط‌عمومی بانک رفاه کارگران، این بانک در راستای تامین نیازهای مالی فعالان حوزه سلامت کشور و با هدف توسعه و ارتقای بیش از پیش ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در سطح کشور در قالب «طرح مهر سلامت ۹۸» به جامعه پزشکی کشور، اعضای هیات‌علمی کشور فاقد پروانه مطب شاغل در مراکز درمانی، پرستاران شاغل در مراکز درمانی که دارای شماره نظام پرستاری از سازمان نظام پرستاری جمهوری‌اسلامی هستند و سایر کارکنان شاغل تمام‌وقت در مراکز درمانی که مرکز مربوطه نیز دارای حساب نزد بانک رفاه بوده یا نسبت به افتتاح حساب اقدام کند و داروخانه‌ها تسهیلات می‌دهد. مدت اجرای این طرح تا پایان شهریورماه ۹۹ خواهد بود و متقاضیان واجد شرایط می‌توانند به‌منظور تامین سرمایه در گردش، مواد اولیه، ابزار کار، لوازم یدکی یا خرید ماشین‌آلات، تجهیزات و تاسیسات، تعمیرات اساسی و بازسازی کامل محل فعالیت (مطب/ داروخانه)/ واحد مسکونی، تامین اموال و خدمات مورد نیاز مشمولان طرح و اعضای درجه یک خانواده (تحت تکفل) و خرید محل مطب یا داروخانه استفاده کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر